kolorowe felgi

Dla wielu osób samochód to nie jedynie środek transportu, który służy dotarciu z punktu A do punktu B. Stanowi dla nich wyznacznik prestiżu i niejednokrotnie oddaje charakter właściciela. Jeśli pragniemy, aby nasze cztery kółka wyróżniały się na tle innych modeli, powinniśmy zdecydować się na zmianę koloru felg. Jest to szybki i prosty sposób na trwałą modyfikację wyglądu pojazdu.

Wśród podstawowych metod umożliwiających transformację felg w ciekawą ozdobę należy lakierowanie proszkowe. Jest to jeden z najtrwalszych sposobów, a zarazem najdroższy. Pozwala jednak uzyskać zachwycające efekty, których podstawowym atutem jest wytrzymałość. Należy jednak pamiętać, że proces zmiany koloru może zająć trochę czasu. Przed lakierowaniem trzeba bowiem zdjąć opony z felg oraz naprawić wszystkie widoczne uszkodzenia.

Inną możliwością jest guma syntetyczna. Jej główną zaletą jest przede wszystkim szeroki wachlarz kolorów, które mamy sposobność użyć podczas modyfikowania felg. Sięgnąć można po jaskrawe barwy, jak i te nieco bardziej stonowane. Z łatwością dobierzemy zatem kolor do indywidualnych preferencji.

Guma syntetyczna charakteryzuje się dużą elastycznością oraz odpornością na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i skrajnych temperatur. Jest to materiał, który wysycha na powietrzu. Nakładać go można na wiele różnych sposobów. Jednym z najpraktyczniejszych jest spray, który pozwala równomiernie rozprowadzić kolor po całej powierzchni felg, nawet w trudno dostępnych miejscach. W tej metodzie problematyczne okazać mogą się jednak wizyty w myjni. Silny strumień wody niszczy gumę. Uważać należy także na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zadrapania.

Zastosowanie syntetycznej fumy w sprayu jest najprostszym sposobem, który nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi ani posiadania umiejętności i doświadczenia w zakresie malowania felg. Co więcej nie trzeba nawet ściągać kół z samochodu, co stanowi kolejny atut tej metody. Pamiętać należy jednak, że przed zmianą koloru, trzeba dokładnie wyczyścić felgę i zadbać o to, aby nie było na niej tłustych plam.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ