konserwacja wnetrza

Wnętrze samochodu, podobnie jak karoseria, również wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu wygląda ono odpowiednia, zwiększa się także jego „żywotność”. Wszystko to sprawia, że co jakiś czas warto je posprzątać. Jak się do tego zabrać.

W pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście wykonać kilka zabiegów przygotowawczych, które związane są z doborem właściwych akcesoriów. Zaopatrzyć powinniśmy się w odkurzacz z wąską końcówką (może być to produkt zwykły bądź specjalny, samochodowy), płynów do tapicerki i szyb, ściereczek bawełnianych, środków konserwujących i niewielkich rozmiarów pędzla o plastikowym włosiu. Zanim zabierzemy się do sprzątania, wyjmijmy z samochodu wszelkie niepotrzebne rzeczy.

Przystąpmy do czyszczenia!

Naszym pierwszym celem będą dywaniki. Powinniśmy je wyciągnąć, a następnie dokładnie wytrzepać. Gdy to wykonamy, możemy przejść do odkurzania. Róbmy to z należytą starannością – brud musi zostać usunięty ze wszystkich miejsc.

Następnie usuwamy plamy z tapicerki za pomocą posiadanego środka. Jeżeli przyjdzie nam usuwać gumę do żucia, warto schłodzić ją lodem, a potem potraktować szczotką. Nie zapominajmy o konserwacji plastiku! Po usunięciu kurzu za pomocą ścierki lub pędzla, nanosimy odpowiedni środek. Na sam koniec powinniśmy dokładnie umyć szyby.
Jeżeli nasze wnętrze będzie już czyste, a do tego przyjemnie pachnące, możemy rozszerzyć mycie o karoserię. Warto, poza użyciem myjki ciśnieniowej, zwrócić baczną uwagę na wyczyszczenie klap bagażnika, progów oraz drzwi, gdyż miejsca te bardzo się brudzą.

Oczywiście nie każdy z nas ma czas i chęci na sprzątanie samochodu. W takich sytuacjach możemy skorzystać z usług specjalistycznych salonów, które wykonają wszelkie niezbędne prace za nas. Zawsze warto wcześniej dowiedzieć nieco o ich renomie – w tym celu możemy odwiedzić różnego rodzaju fora i portale internetowe, na których klienci zakładów chętnie dzielą się swoimi ocenami i opiniami na temat wykonywanych (dobrze lub nie) usług mycia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ