interkom motocyklowy

Chcąc bez problemów porozumiewać się z innymi kierowcami motocykli bądź samochodów osobowych, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy interkom, który będzie funkcjonował niezależnie od wszelkich trudności. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu sprzętu?

Oczywiście należy zwrócić uwagę na fakt, iż interkom może okazać się pomocny w wielu sytuacjach. W przypadku awarii podczas wspólnej podróży, jesteśmy w stanie zaalarmować kompanów, którzy ruszą nam z pomocą. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że dobry interkom, poza łącznością, posiada także funkcje słuchania muzyki, dzwonienia oraz wykorzystania nawigacji.

Podstawowym dylematem w trakcie zakupu będzie decyzja odnośnie tego, czy interkom powinien być przewodowy czy bezprzewodowy. W pierwszym przypadku możemy liczyć przede wszystkim na niższą cenę. Posiadają one także wytrzymałą baterię. Jeżeli chodzi natomiast o wady, należy podkreślić, iż interkomy przewodowe są mniej wygodne, gdyż za każdym razem trzeba je podłączać i odłączać. W przypadku rozwiązań bezprzewodowych zyskujemy więc wygodę – działają one bowiem w oparciu o połączenie Bluetooth. Niemniej, często trzeba je ładować, co może potrwać nawet kilka godzin.

Na rynku dostępne są także specjalne kaski, które w swojej obudowie posiadają interkomy. Są to ciekawe zestawy, często poszerzane o dodatkowe funkcje. Podczas wyboru interkomu warto zwrócić również uwagę, czy jest on wodo i wstrząsoodporny. Jak wiadomo, podróż motocyklem może mieć naprawdę różny przebieg, dlatego warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Bardzo atrakcyjne są także funkcje dodatkowe. Do tego, co zostało już wspomniane, można dodać również możliwość zaprogramowania numeru alarmowego, który szybko zostanie wybrany, jeżeli zdarzy nam się wypadek.

Interkom to z pewnością narzędzie warte naszej uwagi. Zdecydowanie usprawniają one podróżowanie, są także bardzo pomocne w wielu sytuacjach kryzysowych. Wszystko to sprawia, że powinniśmy wybierać je w sposób jak najbardziej przemyślany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ