Jak przygotować samochód do wiosny

Wiosna to czas przygotowania samochodu do drogi po zimie, która nierzadko bywa trudnym okresem zarówno dla karoserii, jak i części samochodowych. W jaki sposób przygotować samochód do zimy? O czym należy pamiętać, podczas przeprowadzania prac konserwatorskich?

Przygotowanie karoserii samochodu do wiosny

Karoseria samochodu po zimie często prezentuje się nie najlepiej. Jej stan pogarsza wszechobecna sól oraz liczne kamyki, które bezlitośnie niszczą nawet najmocniejsze powłoki. Poprawa wyglądu karoserii polega najczęściej na nałożeniu powłok maskujących rysy. Wielu kierowców, mając na uwadze polskie warunki, decyduje się na zastosowanie folii ochronnej, zwłaszcza w nowych samochodach. Zabiegi takie stają się coraz bardziej popularne. To niezbyt kosztowna inwestycja, dzięki której zachowanie ładnego wyglądu lakieru stanie się proste.

Sprawdzenie stanu technicznego podzespołów samochodu

Poszczególne podzespoły samochodu przed wiosną należy dokładnie sprawdzić, natomiast zużyte elementy należy wymienić. Pierwszą czynnością, jaką wykonują kierowcy przed nadejściem wiosny, jest zmiana opon na letnie. Po ich wymianie warto przeprowadzić także pomiar naładowania akumulatora. Wiele nowych baterii posiada specjalne czujniki, które sygnalizują konieczność wymiany. W nieco starszych modelach kierowca sam powinien dokonywać pomiarów oraz wnioskować to, czy jakość jazdy i proces odpalania auta jest szybki i prosty, czy też są jakieś problemy. Niestety wiele akumulatorów po zimie, zwłaszcza tych niedoładowywanych, traci moc i stopień naładowania, co skutkuje koniecznością zwracania większej uwagi na jego stan. Sprawdzić warto także stan żarówek oraz czy auto nie ma żadnych wycieków. Wielu kierowców po zimie wymienia także zniszczone przez mróz i lód wycieraczki. Jednym z najchętniej wykonywanych prac konserwatorskich przez polskich kierowców jest mycie podwozia. Niestety pod samochodem gromadzi się najwięcej soli, która prowadzi do rdzewienia progów i innych elementów karoserii. Po oczyszczeniu samochodu z pozostałości soli regularnie należy nakładać także wosk w celu zapewnienia lakierowi większej ochrony.

Przygotowanie samochodu do wiosny a części samochodowe

Przeprowadzanie prac przygotowujących samochód do wiosny wiążę się z koniecznością zakupu kilku niezbędnych gadżetów, dzięki którym prace będą mogły przebiec szybciej i efektywniej. W niektórych przypadkach konieczna jest także wymiana elementów, takich jak opony, czy akumulator. Wszelkiego rodzaju części samochodowe oraz akcesoria samochodowe można znaleźć na stronie Economy Parts. Asortyment dostosowany został do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie znaleźć można części samochodowe do różnych marek, które umożliwiają doprowadzenie samochodu do stanu nowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ