Odpowiednie buty - niezbędnik dla każdego motocyklisty

Jedną z pierwszych rzeczy, jaką kierujemy się podczas wyboru obuwia jest to, do czego będą nam służyły. Potrzebujemy butów do biegania? Na „większe” wyjścia? Do pracy? Tak samo jak potrzebna jest nam inna para do pracy i na imprezę, buty na motocykl są równie ważnym elementem mającym zapewnić wygodę i bezpieczeństwo, a wybór jest ogromny. Mogą to być tradycyjne buty motocyklowe; zaprojektowane specjalnie dla kobiet lub też w unikalnym stylu rockowo-metalowym dla fanów motoryzacji i cięższych brzmień, podkreślając nasz gust przy czym zapewnią komfort i stabilność.

Warto zwrócić uwagę na wysokość butów, niższe nie będą krępowały ruchów stopy oraz zapewniają lepszą wentylację, natomiast wyższe zwiększają bezpieczeństwo – tym samym minimalizując ryzyko urazów, jakie może odnieść stopa i kostka podczas wypadku w ruchu drogowym. Odzież, obuwie oraz umiejętności i doświadczenie motocyklisty są jego jedyną ochroną, dlatego dobrze jest zadbać o produkty wysokiej jakości, które będą w stanie zminimalizować obrażenia oraz samo ryzyko ich odniesienia.

Oferta rynkowa

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów obuwia dla motocyklistów podzielonych na podkategorie.

  • Miejskie – obuwie niższe, jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla osób poruszających się po mieście, powinny posiadać kilka ochraniaczy oraz umożliwiać swobodne poruszanie się.

  • Kowbojki – obuwie niższe\wyższe, w stylu rockowym mogą występować z dodatkowymi zdobieniami (ćwieki, klamry, naszywki), jest to zdecydowanie najbardziej stylowy, oryginalny rodzaj obuwia na motor, nadają się do noszenia na co dzień.

  • Sportowe – buty motocyklowe wyższe, najlepiej sprawdzają się u miłośników jazdy szybkiej, na torach wyścigowych, chronią nogi i stopy przed urazami, złamaniami.

  • Enduro – obuwie wyższe, najwyższe spośród wszystkich rodzajów, chronią nogę ponad łydkę, jednocześnie zapewniając swobodę ruchu, ciężkie.

  • Turystyczne – obuwie niższe\wyższe, połączenie bezpieczeństwa z komfortem jazdy i poruszania się, przeznaczone dla miłośników dalszych podróży, najbardziej uniwersalne, przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, czy są wodoodporne.

Materiały

Ceny dobrych butów motocyklowych nie należą do najniższych z powodu jakości oraz materiałów, z jakich zostały wykonane. Najczęstszym stosowanym, dobrze sprawdzającym się materiałem jest skóra – sprawia, że stopa oddycha, co zmniejsza ryzyko infekcji oraz nie przepuszcza wody.

Włókna kompozytowe są kolejnym materiałem stosowanym przy wyrobie tego typu obuwia – to z nich zrobione są wszelkie ochraniacze, mające podnieść bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wybór odpowiedniego obuwia zależy przede wszystkim od naszego budżetu i potrzeb – jeśli lubimy dalekie podróże powinniśmy wybrać buty typu „turystyczne”, gdy natomiast liczy się dla nas wygląd i styl najlepsze będą „kowbojki”.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.metalroute.pl/pol_m_Ciuchy-motocyklowe_Buty-motocyklowe-393.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ