Podłączanie akumulatora

Czeka Was podłączanie akumulatora w nowym samochodzie, a nie jesteście pewni, co zrobić, aby zachować sprawność wszystkich systemów elektronicznych? Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tej prostej czynności, jaką wydaje się być wymiana akumulatora.

Podłączanie akumulatora jaka bateria będzie odpowiednia? 

Akumulator kiepsko działa lub upływa podany przez producenta okres jego użyteczności? W takiej sytuacji godna rozważenia będzie wymiana akumulatora na nowy model. Powinien on być dopasowany do mocy i specyfiki naszego samochodu. Nie opłaca się brać słabszego ogniwa, tylko dlatego, że kosztuje nieco mniej pieniędzy, ponieważ jego moc może być niewystarczająca do podtrzymania elektronicznych systemów w samochodzie. Może to doprowadzić do tego, że samochód po prostu nie odpali, a dodatkowo istnieje ryzyko uszkodzenia warstwy elektronicznej. 

Samodzielna wymiana akumulatora 

Gdy już zakupicie odpowiednie ogniwo, podłączanie akumulatora nie wydaje się skomplikowaną operacją. Ale czy na pewno tak jest? W nowszych modelach samochodów przy zmianie baterii na nową, z uwagi na stosowanie takich systemów jak Start/Stop i zaawansowaną elektronikę, zachodzi konieczność podtrzymania prądu. Choć oczywiście jest to możliwe i część osób decyduje się na to, aby podłączanie akumulatora wykonać w przydomowym warsztacie, polecamy jednak skorzystać z usług profesjonalistów. To pozwoli uniknąć skomplikowanych i kosztownych napraw. 

Decydując się na własnoręczną wymianę akumulatora, należy pamiętać o zastosowaniu środków bezpieczeństwa. W pobliżu baterii nie powinno znajdować się żadne źródło ognia, a pojazd, w którym będziecie dokonywać wymiany akumulatora, musi stać na płaskiej powierzchni. Pamiętajcie również o założeniu rękawic ochronnych! 

Podłączanie akumulatora – pamiętajcie o elektronice 

Z uwagi na to, że zwłaszcza nowsze samochody wyposażone są w szereg udogodnień i skomplikowanych systemów elektronicznych, podłączanie akumulatora staje się nieco bardziej kłopotliwe. Nie warto lekceważyć problemu i zakładać, że „jakoś to będzie”. W niesprawnym samochodzie, o ile odpali, nie tylko jeździ się mniej komfortowo, ale także spada jego bezpieczeństwo. Dlatego tak istotne jest zadbanie o podtrzymanie napięcia podczas wymiany akumulatora na nowy. 

wymiana akumulatora

Podłączanie akumulatora przez profesjonalistów 

Czy warto zatem porywać się na samodzielną wymianę nowego ogniwa? Może jednak warto skorzystać z pomocy profesjonalistów? Battery Point to serwis, na którym nie tylko zamówicie nową baterię renomowanego producenta, ale także podłączanie akumulatora w jednym z warsztatów partnerskich rozlokowanych w całej Polsce. Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalistów nie tylko dobierzecie odpowiedni akumulator do swojego samochodu, ale przede wszystkim uchronicie się przed awarią, a także otrzymacie gwarancję na wykonaną usługę. Korzystając z wymiany akumulatora w warsztacie, nie musicie także zastanawiać się, co z robić ze zużytym ogniwem – powinnością warsztatu pozostaje kwestia właściwej i przyjaznej środowisku utylizacji starego akumulatora. 

Choć podłączanie akumulatora zdaje się nieskomplikowaną kwestią, nieprawidłowo przeprowadzone może przysporzyć wiele problemów. Pamiętajcie, że elektronika w nowszych modelach pojazdów jest naprawdę skomplikowana i jej awaria w przypadku braku podtrzymania napięcia może doprowadzić do poważnych kłopotów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ