mycie samochodu

Czysty i schludnie wyglądający samochód to dla wielu posiadaczy czterech kółek podstawa. Dlatego też, starają się oni regularnie go czyścić, tak aby prezentował się w sposób odpowiedni. W jaki jednak sposób myć auto i nie narazić go na liczne zadrapania i uszkodzenia?

Podstawowe akcesoria

Na początku należy zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne narzędzia, które pozwolą dokładnie wymyć wszelki brud. W przypadku karoserii, zdecydujmy się na szampon posiadający naturalne pH. Dzięki temu możemy być pewni, że użyty przez nas wosk nie ucierpi.

Kolejnym niezbędnym elementem jest oczywiście gąbka. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie decydować się na produkty chropowate bądź posiadające specjalne myjki. Za ich pomocą możemy bowiem solidnie porysować samochód. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym materiałem dostępnym na rynku jest bez wątpienia mikrofibra i to tego typu gąbki powinniśmy zakupić.

Do usunięcia pewnych zabrudzeń, nie wystarczy jednak wspomniany wcześniej szampon. Często zaopatrzyć musimy się także w glinkę oraz specjalny preparat do usuwania smoły. Nie możemy ominąć także odpowiedniego wosku, który zabezpieczy lakier odpowiednich środków, których celem jest oczyszczenie i zakonserwowanie kół.

Istotna praktyka

Jeżeli już zakupiliśmy wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy, możemy przystąpić do działania. Pierwszą czynnością będzie tak zwane „mycie wstępne”, czyli opłukanie auta z kurzu i niewielkiego brudu. Kolejnym krokiem będzie nalanie wody do dwóch wiader. Do jednego z nich nalewamy szamponu.

Następnie cały samochód czyścimy kolistymi ruchami, tak aby usunąć wszelki zalegający brud. Pamiętajmy również o dokładnym osuszeniu powierzchni, którą właśnie umyliśmy. Dzięki temu unikniemy powstania smug. Użyć do tego należy suchej ścierki z mikrofibry. Gdy samochód będzie już czysty i suchy, możemy przystąpić do nakładania wosku. Należy wetrzeć go padem bądź ścierką, a następnie wypolerować powierzchnię. Trzymanie się powyższych zaleceń z pewnością sprawi, że nasze auto będzie prezentowało się nad wyraz okazale.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ