Śledzenie pojazdów firmowych – zadbaj o budżet firmy

Chociaż wielu przedsiębiorców szuka oszczędności w wielu standardowych i typowych miejscach, często okazuje się, że pieniądze firmowe przepływają w zupełnie innym sektorze. Maksymalizując czas pracy swoich podwładnych, generując nadgodziny i zlecając więcej obowiązków jednej osobie, można jedynie podburzyć morale, co podniesie efektywność jedynie na chwilę.

Co więc należy zrobić? Doskonałym wyborem jest śledzenie pojazdów firmowych. Jak to zrobić i ile taki system kosztuje? Okazuje się, że koszt początkowo wydaje się duży, lecz cyfry przedstawiające oszczędności są jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Najczęstsze obawy przedsiębiorców

Właściciele firm obawiają się, że ich pracownicy będą czuć się niespecjalnie dobrze, jeśli ich pracodawcy postawią na śledzenie pojazdów firmowych. Trzeba jednak pamiętać, że auto służbowe przeznaczone jest do realizacji powierzonych zadań przez pracodawcę, a nie do prywatnych celów. Jest to narzędzie pracy, tak samo jak telefon lub laptop. Jeśli dany specjalista, handlowiec lub inny mobilny pracownik nie ma nic na sumieniu, nie powinien się obawiać. Śledzenie pojazdów firmowych ma na celu minimalizację kosztów użytkowanego paliwa lub planowanie wydajniejszych tras.

Czy inwestycja się zwróci?

Każdy czasem musi załatwiać sprawy prywatne, lecz w przypadku pracowników mobilnych, wykorzystanie auta do celów prywatnych do praktycznie plaga. Osoby wiedzące, że mogą zostać namierzone, a sprawdzenie ich celów podróży będzie proste, wolą zwyczajnie nie ryzykować. Często okazuje się, że śledzenie pojazdów firmowych to dodatkowe 3-5 tysięcy złotych miesięcznie dla jednego auta! Trzeba powiedzieć otwarcie, że są to koszty liczone z samego paliwa, a do wszystkiego należy doliczyć części eksploatacyjne.

Planuj lepiej trasy

Nie ma lepszego wyznacznika, niż sytuacja w czasie rzeczywistym. Gdy w niektórych częściach miasta o danych godzinach ulice są zakorkowane, lepiej jest ich unikać i ustawiać zlecenia pracowników w taki sposób, by nie musieli oni nimi przyjeżdżać. Posiadając flotę kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu samochodów, zaoszczędzicie naprawdę imponującą ilość czasu, gdyż jeden pracownik może Was zasygnalizować, więc uprzedzicie pozostałych.

Jak widać, jest to oferta, która nie tylko sprawdzi się do bardzo dużych firm i korporacji, ale także średniej wielkości przedsiębiorstw. System jest wyjątkowo stabilny i intuicyjny, dlatego warto sięgnąć po jego funkcjonalności, dzięki którym zaoszczędzicie dodatkowe środki i sprawdzicie wiarygodność pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ