Jeśli chce się mieć w swoim domu dobrze wyposażony warsztat samochodowy – warto zrobić sobie tę przysługę i przejrzeć zwarte w tym artykule podpowiedzi dotyczące wyboru odpowiednich narzędzi. To kolekcja niezbędnych przyrządów, która powinna znajdować się w skrzyni narzędziowej każdego poważnie traktującego ten temat domowego mechanika.

Przedłużacz do narzędzi

Pierwszym narzędziem, pierwszym akcesorium w które warto się wyposażyć jest przedłużacz do narzędzi – pomocny do tego, by dotrzeć w ciasne, trudno dostępne miejsca. To ważne, bowiem kiedy pracuje się w obszarach takich jak rejony silnika, dotarcie do niektórych elementów jest trudne i w związku z tym nierzadko wymaga nie tylko odpowiedniej pomocy, ale i precyzji, na którą taka „przedłużka” pozwoli.  Narzędzia rozszerzające natomiast są dostępne dla różnych potrzeb i zastosowań – szczegółowej porady na ten temat z pewnością udzieli obsługa sklepu.

Narzędzia mechaniczne

Na rynku dostępnych jest wiele dobrych marek znanych z wytrzymałych narzędzi, w które warto zaopatrzyć swój warsztat – warto także pamiętać o dodatkowych elementach takich jak wieloczęściowy zestaw nasadek i kluczy. Narzędzia tego rodzaju zwykle posiadają gwarancję.

Do najbardziej potrzebnych w domowym warsztacie należą:

  • pistolet lakierniczy
  • wiertarka
  • młotek
  • polerka samochodowa

Ściągacze

Istnieje kilka różnych rodzajów ściągaczy, które na pewno przydadzą się w warsztacie. Pierwszym rodzajem są ściągacze do sprężyn – które można kupić od 40 złotych w górę. Dzięki nim naprawa samochodu w wielu przypadkach będzie dużo łatwiejsza. Kolejnym jest nieco droższy (100-150 zł)

Ściągacz do tarcz, zawsze pomocny gdy nie jesteśmy w stanie zdjąć tarcz w tradycyjny sposób bądź z pomocą innych narzędzi. W podobny sposób przyda się ściągacz do łożysk – tutaj można wybierać z wielu różnych typów. Ściągacze do łożysk o solidnym wykonaniu to wydatek rzędu 100- 150 złotych.

Kombinerki

Absolutny warsztatowy must-have, bowiem używa się ich w bardzo wielu pracach. Zakładamy, że masz już jakieś – gdyż właściwie są potrzebne w pracach nie tylko przy samochodzie. Jednak jeśli nie posiadasz takowych bądź też chcesz kupić nowe, zawsze zwracaj uwagę na to, by zapewniały mocny chwyt – będą niezbędną pomocą w przytrzymywaniu różnych elementów, szczególnie jeśli znajdują się w trudno dostępnych miejscach.

Kombinerki świetnie sprawdzą się przy pracach:

  • elektrycznych,
  • mechanicznych,

Nie kosztują też wiele – zwykle cena bardzo dobrych kombinerek nie przekracza 30 zł.

Kompresor

Większość narzędzi garażowych można zasilić już jednym kompresorem – od wiertarki po szlifierkę, zatem inwestycja w kompresor z pewnością będzie opłacalna. Dostępne są też ich różne rodzaje, dlatego zanim podejmie się ostateczną decyzję dobrze jest rozeznać się we własnych potrzebach i propozycjach a następnie wybrać dobry sklep narzędziowy, w którym można znaleźć kompresor dobrej marki.

Oczywiście lista ta to zaledwie ułamek produktów, które mogą przydać się w każdym warsztacie samochodowym – zarówno w domowych pieleszach, jak i w bardziej profesjonalnych miejscach tego typu. Niemniej jednak tych kilka top przykładów stanowi dobry początek tworzenia pełnego, kompleksowego wyposażenia.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ