Wybór samochodu

Współcześnie ludzie coraz częściej decydują się na zakup nowych samochodów. Możliwość leasingu, kredytu samochodowego to jedne z elementów, które przyczyniły się do wzrostu popularności nowych samochodów pośród ludzi. Dzięki możliwości niekupowania auta za gotówkę, salony samochodowe notuje od lat regularne wzrosty sprzedaży. Jednak mając określony budżet, warto zadać sobie pytanie czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie używanego auta za gotówkę.

Co zatem wybrać? Samochód używany czy nowy?

Należy pamiętać, że kupując auto używane trzeba liczyć się z jego przeszłością. Przebieg, eksploatacja i naprawiane już usterki z pewnością będą powodowały przyszłe liczne koszty.

Zakup auta używanego wiąże się jednak ze znacznie niższym wydatkiem, jeżeli planujemy kupić je za gotówkę. Ponadto obecnie ludzie posiadają bardzo ograniczone zaufanie do prywatnych sprzedawców, co także ma wpływ na finalne wyniki sprzedażowe na przykład komisów samochodowych. Z kolei bardzo często nowy samochód budowany jest na zamówienie klienta. Dostosowany do jego potrzeb i indywidualnych wymagań. W momencie odbioru takiego auta jego przebieg będzie znikomy.

Warto podkreślić, że nowy samochód jest bardziej nasz niżeli auto używane. Pierwszy właściciel ma możliwość wyboru lakieru, wielkości silnika, rodzaju i rozmiaru felg, wyposażenia, dodatkowych akcesoriów oraz materiałów. Warto również zaznaczyć, że jakość auta nowego od używanego będzie zdecydowanie większa. Nie tylko będzie to widoczne w odpowiednim designu, ale również w tym jak na co dzień będzie sprawował się samochód.

Nowe auto to przede wszystkim bezpieczeństwo w przypadku awaryjności, ponieważ pierwszy właściciel dostaje na nie pokaźną gwarancje. Z kolei samochód używany w momencie awarii musi być naprawiany za własne pieniądze. Jednak z uwagi, że większości ludzi nie stać na nowy samochód dobrym rozwiązaniem będzie zakup średniej klasy auta z dość niskim przebiegiem.

Zakup auta

Jednym z lepszych rozwiązań będzie serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl. Z uwagi na dobre opinie klientów, którzy skorzystali z zakupu w tym serwisie swoich samochodów można mieć pewność co do jakości auta. Niemniej odpowiadając na pytanie, co lepsze, samochód używany czy nowy? Odpowiedź jest jednoznaczna, że auto nowe będzie zawsze lepsze niż samochody używane. Ponadto jeżeli chce się jeździć samochodem prestiżowym, należy posiadać budżet. W momencie ograniczonych środków najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług zaufanego komisu samochodowego. To rozwiązanie przede wszystkim dedykowane jest dla osób prywatnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ