Nie istnieje żadna część samochodu, która nie ulegałaby naturalnej eksploatacji przez lata użytkowania

Nie istnieje żadna część samochodu, która nie ulegałaby naturalnej eksploatacji przez lata użytkowania. Jako takie, nawet końce drążków kierowniczych mogą ulec zniszczeniu. Znajomość oznak, kiedy ta część wymaga natychmiastowej wymiany, oznacza, że możesz poradzić sobie z problemem wcześniej, zanim stanie się zbyt niebezpieczny dla twojego zdrowia lub życia, lub zanim jego awaria spowoduje uszkodzenie innych istotnych części twojego pojazdu.

1. Zbieżność kół

Istnieje wiele powodów, dla których przód twojego samochodu może być nie wyrównany. Jednakże, jeśli istnieje ciągły problem z utrzymaniem dobrego wyrównania na przednich kołach, źródła można upatrywać w wadliwych końcówkach drążka kierowniczego. Pręty ściągające są wyregulowane podczas ustawiania, więc jeśli nie są w dobrym stanie, będzie to miało wpływ na komfort jazdy i pojazd nie będzie w stanie utrzymać właściwego ustawienia.

2. Zużycie opon

Gdy pojazd nie jest prawidłowo ustawiony, jednym z objawów jest nierówne zużycie opon. Nastąpi tendencja do nadmiernego zużycia na zewnątrz lub wewnątrz opony, często w nadmiernym stopniu. W takim przypadku należy sprawdzić końce drążków kierowniczych, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli szukasz dobrych jakościowo opon w niskiej cenie (na przykład opony caddy), zajrzyj na stronę internetową sklepu Volkswagena online – pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór opon (w tym opony caddy) i innych oryginalnych akcesoriów w atrakcyjnych, internetowych cenach.

3. Opadające opony

Wadliwe końcówki drążków kierowniczych również nie mogą zapewnić właściwego wsparcia dla kół i opon. W rezultacie tendencja do zapadania się opon. Jest to bardzo powszechny objaw zepsutych końcówek drążka kierowniczego.

4. Luźne pręty łączące

Gdy końcówki drążków się zepsują, cały drążek zacznie się obluzowywać, co prowadzi do nadmiernego zużycia. Fizyczne sprawdzenie zużycia na drążku kierowniczym będzie w stanie powiedzieć, czy jest jakiś problem, którym należy się jak najszybciej zająć.

5. Niestabilna kierownica

Przy wadliwych końcówkach drążka kierowniczego, kierownica będzie miała problemy z utrzymaniem właściwej kontroli lub komunikacji z kołami. W rezultacie kierownica może drgać lub wibrować podczas jazdy. Będzie to najbardziej zauważalne, gdy obracasz kierownicą, aby wykonać manewr skrętu.

6. Wibrujący samochód

Kiedy drążki są w naprawdę złym stanie, bliskie zupełnej awarii, cały samochód zacznie wibrować. Jeśli uszkodzenie poszło tak daleko, kierownica jest bliska utraty kontroli nad kołami, a wibracje są powodowane przez niekontrolowane drżenie opon. Możesz nie odczuwać tego tak bardzo, gdy utrzymujesz prędkość, ale zwykle obracanie koła lub przyspieszanie i zwalnianie sprawi, że problem stanie się bardziej oczywisty.

Jeśli dotarłeś już do tego etapu, natychmiast zawieź swój samochód do naprawy. Prowadzenie pojazdu w takim stanie jest niebezpieczne.

[Głosów:103    Średnia:2.6/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ