autoalarm

Systemów zabezpieczających samochód przez kradzieżą jest naprawdę sporo. Warto jednak wybrać ten, który okaże się najskuteczniejszy. Obecnie na rynku najpopularniejszymi rozwiązaniami są autoalarm oraz automatyczna blokada skrzyni biegów. Które z nich okaże się dla nas najlepsze?

Jeżeli chodzi o wspomniane blokady, to montowane są one w tunelu środkowym, dzięki czemu ich nie widzimy, nie przeszkadzają nam również w prowadzeniu samochodu. Ich bezsprzecznym atutem jest skuteczność, z jaką zabezpieczają nasz pojazd przez jakąkolwiek próbą kradzieży. Warto wspomnieć także o tym, iż mogą być stosowane w zarówno w samochodach wyposażonych w manualną skrzynię biegów, jak i automatyczną. Obecnie na rynku spotkać można się z dwoma rodzajami omawianej blokady:

• ryglowym – element, którego celem jest zablokowanie skrzyni biegów posiada specjalny zamek. Należy go przekręcić i wcisnąć, aby założyć blokadę. Rozwiązanie to jest bardzo sprawne i wygodne. Zaledwie dwoma ruchami załatwiamy ochronę naszego auta.
• bolcowym – wyposażone są w specjalne bolce, które są wsuwane w tunel środkowy. W ten sposób unieruchomiony zostaje lewarek.
Jeżeli chcemy kupić blokadę na skrzynię manualną, pamiętajmy o tym, aby decydować się na modele umożliwiające blokowanie dowolnego biegu.

W przypadku alarmu mamy do czynienia z zabezpieczeniem o charakterze elektronicznym. Jak wiadomo, często się one psują, złodzieje dysponują także wieloma sposobami na ich ominięcie. Zaleta alarmu jest jednak to, iż chroni on całe auto. W przypadku blokady skrzyni biegów, wszelkie rzeczy znajdujące się w pojeździe nie są zabezpieczane. Wymaga ona również wykonywania obsługi mechanicznej, o której kierowcy nie zawsze pamiętają. Alarm jest pod tym względem wygodniejszy. Pamiętać należy także o tym, iż na rynku dostępne są rozwiązania, które, poza ogłuszającym dźwiękiem, blokują również zapłon, dlatego złodziej nie będzie miał szans na odjechanie.

Jeżeli chodzi natomiast o koszty, to blokada jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Kosztuje ona około 300-400 złotych, natomiast alarm nawet 1000 złotych. W koszt alarmu należy wliczyć także droższy serwis.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ