możliwości długoterminowego najmu w Katowicach

Wynajem długoterminowy jest wygodną formą finansowania pojazdów. Do tego długoterminowy najem samochodu w Katowicach stanowić może bardzo korzystną alternatywę dla zakupu samochodu w ramach leasingu czy też w ramach kredytu bankowego.

Długoterminowy wynajem samochodów jest formą wynajmu pojazdu, która polega na wydzierżawieniu jego na wskazany w umowie dany okres. Można śmiało powiedzieć, że długoterminowy wynajem to outsourcing samochodowy, gdzie wszelkie zadania oraz koszty związane są z utrzymaniem pojazdu czy też nawet pojazdów spoczywają na wynajmującym.

Kierowca w żadnym wypadku nie musi się martwić o podnoszenie eksploatacyjnych wydatków na samochód. Przez cały okres, gdy jest prowadzony wynajem długoterminowy samochodów Katowice, to właścicielem samochodu pozostaje wciąż wynajmująca firma, ale tak naprawdę najemca pojazdu w praktyce może dysponować samochodem zgodnie według uznania własnego.

Z kolei z punktu widzenia podatkowego wynajem długoterminowy samochodów Katowice traktowany jest jak operacyjny leasing, bez konieczności wykupienia pojazdu po samym okresie wynajmu. Charakterystyczną cechą umowy długoterminowego wynajmu pojazdów jest wpisanie w nią rocznego maksymalnego przebiegu samochodu.

Jeśli chodzi o cenę wynajmu to jest ona uzależniona od konkretnego modelu oraz także parametrów pojazdu, z którego klient chce skorzystać. Inny zupełnie będzie naliczony koszt za wynajem Mercedesa, a także inny na długoterminowy wynajem BMW. Jest to do sprawdzenia chociażby na stronie https://carforyou.com.pl/

Wynajem długoterminowy samochodów Katowice jest inaczej usługą zarządzania całą flotą pojazdów. A dla kogo przeznaczony jest wynajem długoterminowy?

Usługa długoterminowego wynajmu samochodu jest przeznaczona dla firm, które okresowo zmieniają samochodowe floty, jak i dla użytkowników indywidualnych. Dzięki wynajmowi korzystać można z samochodu z o wiele mniejszym udziałem własnych kosztów. Taka właśnie forma finansowania nie będzie właściwa dla osób czy też firm, które chcą samochód mieć na własność i dysponować nim dowolnie oraz sprzedaż także w perspektywie czasu. Jeśli zakładamy, ze roczny szacowany przebieg będzie naprawdę bardzo wysoki, to wynajem długoterminowy samochodu nie będzie kompletnie dobrym rozwiązaniem.

Wiele motoryzacyjnych firm, długoterminowy wynajem traktuje niczym usługę dodatkową dla klientów, którzy chcą mieć dostęp gwarantowany do zastępczego samochodu na czas naprawy, a do tego nie martwić się zupełnie o ubezpieczenie czy też też o koszty eksploatacji.

Gdy decydujemy się na wynajem samochodów długoterminowy, musimy znać cechy podstawowe takiej usługi. Do najważniejszych z nich należy:

– samochód nie będzie własnością naszą do momentu wykupu,
– umowa najczęściej trwa od dwóch do pięciu lat,
– ustalamy z góry limit roczny kilometrów,
– możemy wybrać opcję bez własnego wkładu lub z wkładem własnym minimalnym,
– finansowanie usługi długoterminowego wynajmu auto odbywa się poprzez umowę operacyjnego leasingu,
– razem z umową najmu podpiszemy serwisową umowę, w której obowiązek pokrycia eksploatacyjnych wydatków podejmuje właśnie leasingodawca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ