Łańcuchy śniegowe

W zimowych warunkach czyha na kierowców wiele pułapek na drodze. Zimy w ostatnim okresie bywają nieprzewidywalne. Dlatego ostrożności nigdy nie za wiele. W czasie silnych opadów śniegu lub marznącego deszczu należy bezwzględnie stosować łańcuchy śniegowe. I jest to niezbędny element dla wyposażenia samochodu, kiedy droga prowadzi w góry.

Mocne strony i mniej eksponowane aspekty łańcuchów śniegowych

Łańcuchy śniegowe na kołach pojazdu pozwalają o wiele pewniej prowadzić go po zaśnieżonej drodze. Kiedy śnieg pada intensywnie, tworzą się koleiny, a temperatura sprzyja zbijaniu się śniegu po przejechaniu każdego następnego pojazdu. I pod warstwą puchu tworzy się śliska masa zbitego lodu. Z łańcuchami na kołach pokonywanie stromizn jest łatwiejsze.

Siatka z łańcucha jest elementem destabilizującym ruch obrotowy i wywołującym presję na zawieszenie, co wymusza na kierowcy redukcję prędkości do około 40-50 km/h.

Niewątpliwym utrudnieniem jest konieczność szybkiej reakcji na zmianę nawierzchni. Kiedy wyjedziemy z rejonu opadów, należy natychmiast zdjąć łańcuchy.

Jak dobrać łańcuchy śniegowe?

Przed zakupem należy uzmysłowić sobie jedną rzecz. Nabywca łańcuchów śniegowych inwestuje pieniądze w bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. Dla uzupełnienia podstawowych informacji odsyłamy do https://www.dopasujbagaznik.pl/lancuchy-sniegowe/lancuchy-sniegowe-eco-kn-80-do-samochodow-osobowych-9mm

Z technicznych aspektów pierwszą wytyczną dla właściwego wyboru łańcuchów jest rozmiar ogumienia. Następnie ustalić wypada, czy obręcz ma wymiary zgodne z podanymi przez producenta.

Kolejna kwestia także leży w informacjach zawartych w wytycznych producenta. Należy zweryfikować, czy typ konstrukcji koła osi napędzanej i zawieszenia jest w stanie przenosić obciążenia dodatkowym i zmieniającym wyważenie układu elementem.

Jak zamontować łańcuchy na koła?

Są dwa sposoby montażu łańcuchów przeciwśniegowych. Z najazdem i tak jak w modelu Eco Kns 80, bez najazdu. Łańcuchy oferowane są w kompletach. Na oba koła osi napędzanej.

Uwaga!

Zakupiony nowy model łańcuchów warto wypróbować w ramach doskonalenia umiejętności. I dokonać próbnego montażu na parkingu, tak by zapoznać się z niuansami instrukcji. Kiedy nadejdzie czas na ich użycie, wszystkie czynności będą już rozpoznane i montaż przebiegnie o wiele krócej niż w warunkach polowych, kiedy pogoda nie da szans na inną decyzję.

Po zamontowaniu łańcuchów, jeśli mają konstrukcyjnie przewidziany napinacz, można od razu ruszać w drogę. Jęli brak tego elementu, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów należy zatrzymać się i sprawdzić napięcie każdego z łańcuchów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ