Części samochodowe - oryginalne czy zamienniki

Oferta różnorodnych części samochodowych na rynku jest dosyć spora. Na rynku dostępne są oryginalne części samochodowe, jak również ich zamienniki. Nie za każdym razem tanie części samochodowe mają dużo gorszą jakość. Istnieją także części, które powstały podczas procesu przetwarzania oryginalnych części zamiennych, które były już kiedyś użytkowane, jak chociażby te, które uwzględnia Program NORA. To program partnerski, który oferuje wysokiej jakości części zamienne, które odznaczają się ponadto dobrą ceną.

Klasyfikacja zamienników

Zamienniki części samochodowych zostały podzielone na przeróżne kategorie i pierwszą, którą można tutaj wymienić będą tak zwane elementy klasy premium. Nie różnią się one znacząco od oryginałów. Tak naprawdę produkowane są na takich samych liniach montażowych, w tych samych fabrykach, niemniej jednak nie oznacza się ich oryginalnymi brandami (dzięki tej różnicy mogą być sporo tańsze, aniżeli oryginały, nawet o 60%, co na pewno cieszy właścicieli aut).

Następna kategoria to zamienniki ,,tańszej jakości”. Są produkowane przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które mają ugruntowaną pozycję na rynku motoryzacyjnym od wielu już lat, niemniej jednak nie aspirujące do grona dostawców, którzy oferują swoim klientom wyposażenie fabryczne. Oferowane przez ich elementy zamienne do aut wykonuje się z wysokiej jakości prefabrykatów, które mają właściwe certyfikaty dopuszczające je do użycia. Klienci zatem mają szansę na wybranie dobrych części samochodowych w konkurencyjnej cenie.

Tańsze podróbki

Nie istnieje wiele takich rzeczy, które nie są możliwe do podrobienia. Dobrze przygotowane podróbki mogą do złudzenia przypominać oryginały, niemniej jednak na pewno nie odznaczają się wysoką jakością. Taka sytuacja dotyczy także części samochodowych. Podróbek na rynku motoryzacyjnym jest naprawdę sporo. Kuszą one klientów niską ceną, jednak nie mają one zbyt wiele wspólnego z pełnowartościowymi zamiennikami.

Podróbki nie posiadają właściwego certyfikatu dotyczącego ich jakości, zaś ich użytkowanie może prowadzić do awarii silnika i w związku z tym poniesienia sporych kosztów. Taki problem jest nierzadko spotykany w przypadku pasków rozrządu, których podróbki są mniej wytrzymałe od oryginałów. Dobrej jakości pasek rozrządu powinien wytrzymać długotrwałe użytkowanie. Jego podróbka może ulec szybkiemu uszkodzeniu, a co za tym idzie doprowadzić do awarii podzespołów, które znajdują się w silniku. Niższa jakość podróbek przekłada się także w sposób bezpośredni na mniejszy poziom bezpieczeństwa w trakcie podróży samochodem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ