sprzedaż używanego samochodu

Wiele używanych samochodów miesiącami stoi w komisach. Część z nich znalazła się tam np. Na skutek rozliczenia z wierzycielem. Nie było możliwości sprzedania samochodu w inny sposób i w efekcie niszczeje on na świeżym powietrzu. Ale można zrobić to sprawnie i szybko.

To oczywiste, że jeśli samochód stoi miesiącami na świeżym powietrzu, nikt nim nie jeździ i jest on wyłącznie wyeksponowany na działanie czynników środowiskowych, jego cena będzie szybko spadać. Zmienne warunki pogodowe, brak rozruchu to elementy, które zbliżają starsze, używane samochody do złomowania. Dlatego nim tak się stanie, warto o sprzedaży samochodu porozmawiać ze specjalistami.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży – czy zawsze konieczne?

W przypadku samochodów z dużym przebiegiem, zniszczonych i niespełniających podstawowych norm emisji spalin mają one niewielkie szanse na odsprzedaż na serwisach internetowych czy poprzez ogłoszenia. Jeśli doliczyć prowizję za sprzedaż i względnie długi czas odpowiedzi na ogłoszenie, sprzedaż w ten sposób może okazać się mało opłacalna. Aby określić rentowność tej opcji, warto skorzystać z internetowych narzędzi wyceny. Jeśli interesuje nas wycena samochodu online, zajrzyjmy na stronę Auto Kurek.

Jak wycenić samochód?

Wycena pojazdu w dużej mierze opiera się o twarde dane samochodu zawarte w jego karcie pojazdu. Rocznika czy klasy nie da się oszukać, a po ich prawidłowym określeniu z dużym prawdopodobieństwem można ocenić ile wart będzie samochód z danego rocznika, z określonym przebiegiem, kupiony kilka lat temu od jego drugiego właściciela. Taką wycenę online można wykonać na stronach firm specjalizujących się  skupowaniu pojazdów używanych oraz złomowaniu tych niezdolnych do poruszania się po drogach, wystarczy uzupełnić kilka kluczowych danych takich jak: 

  • marka 
  • rocznik
  • posiadane dokumenty
  • liczba właścicieli (w Polsce i za granicą)
  • Widoczne czy wykryte wady 
  • ogólny stan pojazdu 

Po uzupełnieniu tych danych, można spodziewać się telefonu w okresie do 24 godzin i propozycji odkupienia pojazdu za określoną cenę. Możliwości jest sporo, bo tego typu wycena dostępna jest w wielu miejscach. Warto więc wypełnić od razu kilka formularzy i szybko zorientować się gdzie za nasz stary samochód zdecydują się zapłacić najwięcej.

Wycena na miejscu 

Po podjęciu decyzji o wyborze określonego kupca na podstawie rozmowy telefonicznej, odwiedzi nas technik, który dokona oględzin i zaproponuje korektę określonej wirtualnie wyceny. W większości przypadków będzie to lekkie obniżenie ceny, ale oczywiście mamy możliwość negocjacji i odmowy dokonania transakcji. Większość firm nie dolicza żadnych dodatkowych kosztów za wizytę technika, więc można zaprosić na jeden dzień nawet kilku. 

Pamiętajmy, że wycena online do niczego nie zobowiązuje i jeśli naprawdę nie spieszy nam się ze zbyciem pojazdu, warto bardzo dokładnie określić specyficzne cechy pojazdu, bo od tego może zależeć jego ostateczna cena.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ