Będąc zapaloną motocyklistką szukasz materiałów, które najbardziej jak to możliwe będą korespondować z Twoim stylem. Kurtki motocyklowe damskie mogą być wykonane ze skóry lub materiału tekstylnego. Ten drugi może być także bardzo stylowy. Do wyboru są zarówno białe kurtki z czarnymi wstawkami, jak i klasyczne czarne. Wytrzymały materiał sprawdzony w wielu testach zapewnia bezpieczeństwo w sytuacjach ekstremalnych.

Warto zwrócić uwagę na to, czy kurtka motocyklowa damska posiada wzmocnione szwy. Jeden powinien być całkowicie zasłonięty, tak by w sytuacji gwałtownego wychylenia, czy konieczności położenia motocykla zapewniał maksymalną ochronę przed rozerwaniem. Dzięki temu unikniemy poważniejszych obrażeń.

Najbardziej newralgiczna jest strefa łokci, dlatego kurtka tekstylna powinna być wyposażona w protektory barkowe i łokciowe z certyfikatem jakościowym SAS-Tec. Istotna jest, abyś miała możliwość regulacji. Niewątpliwą zaletą i koniecznością, jeśli pokonuje się długie trasy na motocyklu jest materiał odblaskowy, dzięki któremu jest się widocznym nawet w sytuacji bardzo kiepskiej widoczności.

Najlepszej jakości kurtki dzięki wbudowanej technologii wykorzystującej magnesy, będziesz mogła w trakcie jazdy otworzyć panele wentylacyjne. To bardzo istotna sprawa dlatego wybierając kurtki motocyklowe damskie, trzeba pytać sprzedawcę o tego typu funkcjonalne dodatki.

Nikt nie lubi sytuacji zmoczenia do suchej nitki, dlatego wybieraj tylko takie kurtki motocyklowe damskie tekstylne, które zapewnią Ci ochronę przed wiatrem, a także deszczem. Dzięki użyciu najwyższej klasy materiału nylonowego zapewniającego przewiewność i jednoczesną odporność na promienie UV, nawet w największe upały będziesz miała zapewniony komfort w czasie jazdy, dzięki oddychającemu materiałowi. Z kolei przy rzęsistym deszczu woda będzie z niej spływać i nie wnikać w struktury materiału. Przed zakupem koniecznie więc pytaj o membranę termiczną.

Poza kwestiami bezpieczeństwa pozostają wizualne. Ze względu na liczne udogodnienia, materiał jest także dosyć odporny na zabrudzenia. Nie musisz więc koniecznie kupować klasycznej czarnej kurtki, choć na pewno sprawdzi się ona lepiej.

Czy warto zatem wybrać kurtkę tekstylną?

Jeśli nie jesteś zagorzałą konserwatystką z pewnością ze względu na liczne wzmocnienia może się ona sprawdzić nawet lepiej niż skórzana. Choć obie posiadają podstawowe zabezpieczenia, wybór jest często kwestią gustu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ