auto detailing

Czyszczenie, konserwacja, renowacja pojazdu… Określenia te brzmią mniej mgliście od auto detailingu, prawda? Tymczasem auto detailing to dokładnie to samo, ale bardziej szczegółowe. Należałoby powiedzieć – kompleksowe. Wymaga też zaopatrzenia się w profesjonalne środki do detailingu samochodowego.

Auto detailing – co to jest?

Auto detailing to proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu. Ukierunkowany jest na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów, w najlepszy możliwy sposób i przy wykorzystaniu optymalnych metod. Przeprowadzony kompleksowo przedłuża żywotność całego pojazdu lub jego części (np. tylko karoserii) i podnosi walory estetyczne oraz użytkowe samochodu.

Auto detailing można podzielić na dwa rodzaje: detailing wnętrza i detailing zewnętrzny. Do fachowego przeprowadzenia obu konieczne są środki do detailingu samochodowego i podstawowa wiedza.

Gdzie kupić środki do detailingu?

Zarówno detailing wnętrza, jak i elementów zewnętrznych samochodu wymaga odpowiednich środków. W sklepach detailingowych dostępne są i profesjonalne kosmetyki, i preparaty przeznaczone dla laików. W dobrym sklepie informacje o stopniu łatwości w użyciu powinny być podane przy opisie produktu lub właściciele powinni udzielić takich informacji w formie dorady.

Po czym poznać, że sklep jest dobry? Na pewno warto zwrócić uwagę na sklep z kosmetykami samochodowymi, który posiada własne studio autodetailingowe. Tak jest choćby w przypadku Clinic4Car – firma prowadzi sprzedaż internetową, ale ze sprzedawanych produktów korzysta na co dzień we własnym studiu.

Środki do detailingu samochodowego można też zakupić w większości studiów detailingu. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że asortyment w takich miejscach może być ograniczony. Warto więc rozważyć zakupy online, bo ryzyko braków magazynowych jest w tym przypadku znikome, nawet jeśli sprzedaż prowadzi początkujący sklep detailingowy.

Czy można wykonać detailing samemu?

I tak, i nie. Proste prace detailingowe można wykonać w całości samemu np. czyszczenie plastików, szyb, tapicerki. Ale już np. przywracanie blasku karoserii może być zbyt skomplikowane dla przeciętnego pasjonata motoryzacji. Warto też podkreślić, że prace detailingowe są maksymalnie zoptymalizowane. Oznacza to, że profesjonaliści w studiu detailingowym przeprowadzą pewne czynności i szybciej, i wydajniej, i przede wszystkim bezpieczniej. Laik może nieświadomie wyrządzić szkodę pojazdowi.

Oczywiście początkujący auto detailer nie musi rezygnować ze zdobywania fachu. Warto pytać o rady profesjonalistów, nawet tych obsługujących sklep detailingowy. Im więcej wiedzy zdobędziesz, tym lepiej wykorzystasz ją w praktyce.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ