Jak dostosować ubezpieczenie samochodu do naszych potrzeb?

Ubezpieczenie samochodowe jest naszym obowiązkiem. Jednak z drugiej strony jest to duże uproszczenie, gdyż musimy opłacić tylko i wyłącznie ubezpieczenie OC. Reszta spraw pozostaje po naszej stronie, a my sami możemy z rozszerzonych ofert skorzystać lub też je zignorować. Wybór należy do nas. Czasami warto przeanalizować płacenie składek, nawet jeśli byłyby wysokie, aby później cieszyć się wolną głową i spokojem ducha. Jak możemy zatem dostosować ubezpieczenie do naszego auta?

Co daje OC

            Jako się rzekło, tylko OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej jest obowiązkowe. Państwo musi opłacać w jakiś sposób szkody kierowców, a żeby mieć na to pieniądze, musi ściągać składki. W ten sam sposób funkcjonuje to w wielu państwach świata. OC to podstawowe ubezpieczenie, które chroni nas na wypadek kolizji czy innego zdarzenia drogowego i pozwala nam na naprawę samochodu. Jednocześnie jest też przydatne, gdy to my jesteśmy sprawcami kolizji czy wypadku i musielibyśmy samodzielnie pokrywać straty.

Czym jest AC

            Autocasco to z kolei ubezpieczenie dobrowolne, które pomaga nam w innych sytuacjach, jak choćby w momencie, gdy zepsuje nam się samochód. W takim wypadku mamy możliwość wzięcia lawety lub skonsultowania się ze specjalistą. Wszystko zależy od pakietu. Dlatego warto zastanowić się nie tylko co się bardziej opłaca, ale także odwiedzić stronę rzetelnej agencji ubezpieczeniowej i wybrać np. jedno z ubezpieczeń samochodów Avivy. To właśnie tam możemy samodzielnie dostosować ubezpieczenie do naszego auta, dodać specjalne pakiety, zdecydować się na pomoc także za granicami kraju lub otrzymać pomoc na wypadek kradzieży. Możliwości jest znacznie więcej, wystarczy tylko po nie sięgnąć.

            Wybierając narzucony pakiet podstawowy dysponujemy podstawową ochroną, jednak w zależności od tego ile mamy zamiar zapłacić i jakie pakiety wybierzemy, możemy czuć się pewniej i bezpieczniej na drodze i poza nią. Z jednej bowiem strony bezpieczeństwa kupić nie można, a z drugiej mieć je pod kontrolą jest bardzo przyjemnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ