Dlaczego warto korzystać z systemów współużytkowania samochodów?

Usługa car-sharingu, czyli współużytkowania samochodów dostępna jest również w Polsce. Dlaczego warto z niej korzystać?

Jeśli nie dysponujemy własnym samochodem, często wynajęcie go jest bardziej opłacalne niż korzystanie z taksówek.

Dotychczas wynajem aut możliwy był tylko w wypożyczalniach stacjonarnych – wynajmowaliśmy wtedy pojazd na minimum jedną dobę. Teraz jednak do dyspozycji mamy także jeszcze jedną usługę, a mianowicie wynajem aut na minuty w ramach systemów współużytkowania samochodów. Na czym polega tego rodzaju usługa i jakie są jej zalety?

Współużytkowanie samochodów, czyli car-sharing

Usługa car-sharingu jest obecnie bardzo popularna na całym świecie. W Polsce oferuje ją przede wszystkim firma 4mobility, która działa w Warszawie i w Poznaniu. Wynajem samochodu odbywa się wtedy w rozliczeniu za minuty i dystans, dlatego nie płacimy niepotrzebnie za czas, gdy auto nie jest użytkowane.

Możemy w ten sposób pożyczyć auto do zrobienia zakupów, na wyjazd na wycieczkę, także możemy wziąć auto na firmę z 4mobility, co także się opłaca tym firmom, które potrzebują szybkiego dostępu do pojazdu bez potrzeby jego zakupu.

Zalety car-sharingu:

  • auto do dyspozycji wtedy, gdy jest potrzebne
  • niskie koszty wynajmu – dojazdy tańsze niż taksówkami
  • korzystne rozliczenie tylko za wykorzystane minuty i pokonany dystans
  • brak kosztów ubezpieczenia, przeglądów, paliwa, napraw
  • wynajem bez potrzeby odwiedzania wypożyczalni – przez smartfona
  • możliwość bezpłatnego parkowania w wyznaczonych strefach
  • mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego

Zatem współużytkowanie samochodów ma wiele zalet, które spowodowały, że aktualnie to jedna z usług uznawanych za przyszłość w dojazdach w dużych miastach. Samo wynajęcie pojazdu jest szybkie, proste i bardzo łatwe, ponieważ wszystko odbywa się z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji na smartfona, którą także otwieramy i zamykamy pojazd.

Więcej informacji o tym, jak wypożyczyć auto jako osoba prywatna i jak wynająć auto na firmę z 4mobility można znaleźć na stronie internetowej 4mobility.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ