Jak dobrze wybrać felgi do swojego auta?

Zakup nowego kompletu felg do samochodu może wydawać się na pierwszy rzut oka bardzo łatwym zadaniem. Jednak w rzeczywistości bez znajomości tego tematu może być ciężko dopasować idealne modele felgi audi czy też innej marki auta. Czym zatem kierować się by zakupione felgi sprawdzały się i pasowały idealnie? O tym poniżej.

Felgi aluminiowe czy może stalowe?

Większość właścicieli samochodów nie posiada zbyt dużej wiedzy z zakresu części i elementów do aut, dlatego też chcąc kupić felgi audi czy też felgi przeznaczone do innych marek samochodów nie wiedzą od czego zacząć. Bardzo ważną sprawą jest natomiast na jaki typ felg się zdecydujemy. Otóż do wyboru są dwa podstawowe warianty, a mianowicie felgi aluminiowe oraz stalowe. Obie opcje mają swoje wady i zalety, dlatego też znaleźć można zwolenników zarówno jednych jak i drugich felg. Felgi aluminiowe są zazwyczaj bardziej trwałe oraz posiadają ciekawszy wygląd jednak felgi stalowe nie są od nich dużo gorsze. Znacznie częściej wybiera się dzisiaj jednak felgi wykonane z aluminium gdyż ich żywotność jest nieco dłuższa.

Co z rozmiarem?

Wybierając felgi audi do własnego auta powinniśmy przywiązywać dużą wagę do ich wielkości. Jest to czynnik bardzo ważny, gdyż wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Duże felgi wyglądają nieco lepiej i efektowniej, ale jednocześnie w zestawieniu z oponami o niskim profilu nie są wygodne w użytkowaniu. Dość często pojawiają mogą się bowiem ich odkształcenia wywoływane uciskiem. Nie trzeba jednak rezygnować z fajnego wyglądu dużych felg na rzecz mniejszych i praktycznych przez cały rok. Świetnym rozwiązaniem jest bowiem korzystanie z felgi audi latem, a mniejszych zimą, gdy warunki na drogach są znacznie cięższe.

Ważne parametry

Podczas zakupu felg samochodowych należy zwracać szczególną uwagę na kilka aspektów. Są to przede wszystkim:

  • rozmiar
  • średnica otworu centralnego
  • rozstaw

Posiadając powyższe parametry można określić czy dana felga pasuje do konkretnego modelu samochodu i opon. Jest to nie tylko istotne z przyczyn technicznych, ale także wpływa na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Wybór odpowiednich felg wymaga doświadczenia i pewnej wiedzy, dlatego gdy nie mamy pojęcia jak się do tego zabrać warto jest poradzić się eksperta, który pomoże dopasować idealne felgi do naszego samochodu. Oczywiście dzięki takim rozwiązaniom jak pierścienie centrujące można dopasować daną felgę aluminiową do konkretnego modelu samochodu jednak im lepiej pasuje dana felga tym lepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ