Wymiana opon

Wymiana opon samochodowych jest trochę jak zmiana czasu. Wiemy, że powinna odbywać się dwa razy do roku, jednak nie do końca jesteśmy w stanie określić, kiedy dokładnie powinien nastąpić ten moment. Zmianę czasu możemy sprawdzić w kalendarzu, ale do określenia właściwego momentu na zmianę ogumienia, musimy wykorzystać nasze doświadczenie jako kierowca. W końcu od tego zależy komfort jazdy i nie tylko. Poniżej podpowiadamy, dlaczego warto udać się do mechanika w celu przystosowania naszego auta do warunków panujących w danym sezonie. Zamieszczamy też wskazówkę, o jakie jeszcze usługi warto zapytać.

Wymiana opon – dlaczego należy o tym pamiętać?

Przyjęło się, że dobry moment na wymianę opon letnich na zimowe następuje kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. To niezwykle istotne, ze względu na zwiększoną przyczepność ogumienia przystosowanego do oblodzonych dróg. Dzięki temu nie musimy ryzykować, że wpadniemy w poślizg i spowodujemy wypadek. Po zakończeniu mroźnej pory roku, kiedy już nie potrzebujemy zimowych opon, lepiej sprawdzą się te, które tworzone są z myślą o nagrzanym asfalcie. Zazwyczaj posiadanie takiego ogumienia generuje niższe koszty i powoduje mniejszy hałas na drodze. Jeśli więc zadbasz o regularną wymianę opon, możesz liczyć na oszczędności, bezwypadkową jazdę oraz wygodę kierowcy.

Wymiana opon – co jeszcze może zrobić dla Ciebie mechanik?

Wymianę opon zdecydowanie warto konsultować z mechanikiem. Przy okazji powinniśmy także zapytać go o usługę optymalizacji kół. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, jak duże znaczenie ma odpowiednie ułożenie opony na feldze, przekonaj się, że może to wpłynąć na komfort jazdy. Tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-opon możesz zapytać o wymianę opon w Tarnowie oraz inne usługi związane z ogumieniem czy felgami. Nie zapomnij też zgłosić się tam, jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości np. charakterystyczne wybrzuszenie na jednej z opon. Zaniedbanie takich sygnałów może powodować zagrożenie na drodze, gdyż takie opony potrafią wybuchnąć w wyniku nacisku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ