Zakup używanego samochodu to niemal zawsze loteria związana z jego rzeczywistym stanem. Niestety w naszym kraju niemal wszystkie samochody dostępne na rynku wtórnym mają cofnięty licznik przebiegu i ich stan może pozostawiać wiele do życzenia. Na co zwrócić szczególna uwagę decydując się na zakup samochodu używanego? Czy kupując samochód używany można mieć pewność co do jego rzeczywistego stanu i kupić samochód, który posłuży nam przynajmniej kilka lat bez solidnych i kosztownych napraw?

Używane samochody Skoda

Przeglądając liczne artykuły związane z poradami odnośnie zakupu używanego samochodu można dojść do wniosku, że nie ma miejsc, w których można kupić dobry, a zarazem używany samochód. Co prawda wprowadzony kilka lat temu system komputerowy związany z rejestracją przebiegów samochodów podczas przeglądów okresowych miał pomóc kupującym w weryfikacji faktycznego przebiegu danego pojazdu, to jednak nie wyeliminował w całości oszustów zaniżających realny przebieg sprzedawanego pojazdu. Wynika to jednak przede wszystkim z mentalności samych kupujących, którzy jak ognia unikają samochodów z przebiegiem powyżej dwustu tysięcy kilometrów. Wbrew jednak pozorom, współczesne samochody są w stanie przejechać znacznie więcej bez poważniejszych awarii.

Skoda – używane samochody dla każdego

Jednym z producentów, który wprowadził do swoich salonów sprzedażowych ofertę skierowaną również do mniej zamożnych klientów, którzy chcą kupić używany samochód, a zarazem dostać na niego gwarancję, jest czeska Skoda należąca do grupy Volkswagena. Co prawda nie przy wszystkich salonach sprzedażowych działa program używanych samochodów Skoda – używane, to jednak z każdym miesiącem zyskuje on na popularności. Wynika to z prostego faktu, iż używane Skody zakupione zarazem od dealera marki są rzetelnie sprawdzone pod względem stanu technicznego i klient ma pewność, że kupuje zweryfikowany w Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazd, który nie zacznie wykazywać objawów uszkodzonego i „zajechanego” już po kilku dniach od zakupu.

Skoda – używane i pewne samochody

Używane samochody Skoda kupowane jednak od dealera są droższe niż te, które oferowane są w powszechnej sprzedaży – czy to na giełdach samochodowych, czy tez w ogłoszeniach prywatnych. Warto jednak dokładnie policzyć, jaki może być koszt potencjalnych napraw i wymiany chociażby elementów eksploatacyjnych, których moglibyśmy nie dostrzec przy oględzinach samochodu i weryfikowaniu samodzielnie jego rzeczywistego stanu technicznego. Naprawy takich podzespołów jak koło dwumasowe czy rozrząd silnika mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych!

Podsumowując, decydując się na zakup używanego samochodu nie powinniśmy podejmować decyzji wyłącznie w oparciu o kilometrowy przebieg wyświetlany na zegarach danego samochodu – powinniśmy się raczej skupić na jego rzeczywistym stanie technicznym. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić stanu technicznego, to warto rozglądać się wyłącznie za samochodami używanymi z pewnych źródeł – od rodziny, znajomych bądź właśnie od dealera danej marki.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ