W Polsce zgodnie z przepisami jednym z wymaganych dokumentów, który niezbędny jest do ubiegania się o wydanie prawa jazdy jest oczywiście orzeczenie lekarskie, które jednoznacznie stwierdza brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów.

Nie tylko kandydaci na kierowców

Pamiętać należy również o tym, że badania kierowców są wymagane nie tylko dla osób, które ubiegają się o wydanie prawa jazdy. Lekarza muszą odwiedzić także osoby, które ubiegają się o przywrócenie uprawnień do kierowania autem, które cofnięte zostało właśnie ze względu na bardzo zły stan zdrowia. Ponowne badania muszą zrobić również Ci kierowcy, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym, w którym to inna osoba zginęła albo odniosła bardzo ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Nietrzeźwi kierowcy

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale badania kierowców muszą zrobić także te osoby, które po zatrzymaniu przez policję były w stanie nietrzeźwości. Do tej grupy zalicza się także osoby, które podczas kontroli były pod wpływem narkotyków lub innych środków o działaniu podobnym do alkoholu.

Instruktorzy i egzaminatorzy

Kolejną grupą którzy muszą przeprowadzić profesjonalne badania kierowców (np. w ośrodku www.badania-kierowcow.warszawa.pl) są kandydaci na instruktora albo egzaminatora osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania samochodem. Pamiętać należy o tym, że badania mogą wykonywać wyłącznie doświadczeni lekarze, którzy posiadają specjalne uprawnienia, dlatego też przed skorzystaniem z usług odpowiedniego specjalisty, warto dokładnie upewnić się czy rzeczywiście posiada on odpowiednie uprawnienia i czy w rzeczywistości będzie w stanie nam pomóc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ