Każdy właściciel samochodu doskonale wie, że trzymanie go pod chmurką nie jest najlepszym rozwiązaniem. Auto wówczas niemal zawsze jest brudne, a dodatkowo narażone na działanie rozmaitych czynników z zewnątrz, które mogą go w skrajnych przypadkach nawet uszkodzić. Niestety postawienie garażu z prawdziwego zdarzenia na posesji wymaga czasu oraz pieniędzy. Jeśli ich brakuje, można zdecydować się na sprytny półśrodek, czyli wiatę garażową.

Solidna i funkcjonalna namiastka garażu

Wiaty garażowe mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak aktualnie najczęściej stosuje się wiaty stalowe. Wszystko dlatego, że konstrukcje stalowe mają nowoczesny styl i bardzo atrakcyjny wygląd, a do tego odznaczają się wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. Wykonane są najczęściej z profili stalowych malowanych proszkowo. Tworzy się z nich dość proste w swojej konstrukcji wiaty dla jednego lub kilku samochodów i uatrakcyjnia głównie formą pokrycia dachowego. Pokrycie to wykonane jest zwykle z poliwęglanu i często przybiera bardzo fantazyjną formę np. półokrągłą. Zadaszenia takie bez problemu wytrzymują różnego rodzaju warunki atmosferyczne, są odporne na silny wiatr, a także grad oraz grubą pokrywę śniegu. Zapewniają więc tym samym skuteczną, choć podstawową ochronę samochodu.

Kiedy warto zdecydować się na wiatę garażową?

Coraz częściej wiaty stalowe można spotkać na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych oraz wokół biurowców, gdzie nie ma garaży podziemnych lub gdy konieczne jest przygotowanie bezpiecznych stanowisk parkingowych dla gości. Jednak na takie rozwiązanie decyduje się też wielu właścicieli domów prywatnych, którzy swojej posesji nie chcą zabudowywać masywnymi garażami zamkniętymi. Wiaty stalowe dość często występują także obok tradycyjnych garaży, gdy właściciel auta ma dwa samochody lub chce mieć możliwość nawet chwilowego parkowania auta pod dachem. Takie lekkie konstrukcje zwykle doskonale komponują się z pozostałymi zabudowaniami na posesji oraz zielenią. Wiaty garażowe są spotykane również jako rozwiązania przejściowe np. wznoszone są przy nowo wybudowanych domach, gdy ich właściciele budowę garażu planują zrealizować dopiero w dalszej perspektywie.

Oczywiście wiata garażowa nigdy nie zastąpi tradycyjnego garażu, jednak jest dużo lepszym rozwiązaniem niż trzymanie auta bez żadnej ochrony. Warto podkreślić, że firmy specjalizujące się w ich dostarczaniu, takie jak np. CGT, potrafią szybko przygotować konstrukcję według określonego projektu i wymiarów, a także również szybko postawić je na posesji klienta.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ