Jak zidentyfikować hałas dochodzący z silniku motocykla?

Czasami silnik naszego pojazdu zaczyna wydawać niepokojący stukot. Mechanik po diagnozie stwierdza, że napęd rozrządu jest w porządku. Zastanawiamy się, co może być przyczyną tego hałasu… Jest to częsty problem każdego motocyklisty. W tym artykule podpowiemy, jak ustalić, co jest przyczyną dziwnych dźwięków oraz kiedy powinniśmy się martwić.

Uwaga na rozrząd

Trudne do zidentyfikowania odgłosy bardzo często pochodzą ze ślizgów łańcucha rozrządu. Zużyte listwy napinające niepokoją właścicieli motocyklów, ponieważ gdy dzieje się coś złego z silnikiem, naprawy bywają kosztowne. Na szczęście ten element nie należy do drogich awarii. Należy jedynie pamiętać o wymianie ślizgów wraz z łańcuchem. Warto również zwrócić uwagę, aby pastę uszczelniającą nakładać zgodnie z zaleceniami producenta. Uszczelnianie pokrywy jak popadnie niemal na pewno spowoduje nieszczelności.

Ile wyniesie koszt naprawy?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, naprawa zużytych ślizgów nie jest kosztowna. By usunąć awarię często wystarczy wymienić sam napinacz, jednak zaleca się, aby mechanik skontrolował długość całego łańcucha. Często bowiem jest on rozciągnięty. Warto wszystkie części silnika sprawdzać niezwłocznie, gdy zauważymy coś niepokojącego. Zwlekanie z naprawą przyniesie nam wyłącznie większe koszty.

Kiedy musimy przygotować się na spore wydatki?

Wtedy, gdy jesteśmy zmuszeni wymienić napęd rozrządu wraz z łańcuchem. Jednak, mając na uwadze dłuższą i bezproblemową eksploatację danej jednostki, warto regularnie zmieniać wszystkie części napędu, czyli także wałki rozrządu.

Co wybierać, decydując się na wymianę?

Przede wszystkim powinniśmy kupować sprzęt tego samego producenta. Decydując się na części od różnych, narażamy się na to, że nie będą dobrze ze sobą współgrać, przez co będą wymagały szybszej zmiany. Przed zakupem warto poprosić o pomoc dobrego mechanika oraz nie kierować się wyłącznie ceną. Należy zwrócić uwagę na jakość oraz czytać opinie innych osób.

Podsumowując, zużyte ślizgi nie są trudną i kosztowną naprawą. Wymienione w porę wraz z łańcuchem rozrządu posłużą nam bezproblemowo przez kolejne lata. Pamiętajmy również, aby kupować zestawy części od jednego producenta oraz dokładnie uszczelniajmy pokrywę, aby nie powstawały żadne nieszczelności.

Sprawdź ofertę części motocyklowych na: https://www.motosati.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ