Jak zorganizować przestrzeń w garażu

Planowanie miejsca w garażu wielu osobom wydaje się zbędną procedurą. Jednak nieważne, czy masz duży garaż, czy mały boks, w którym ledwo starczy miejsca na pojedynczy samochód – zawsze możesz przeznaczyć dodatkowe centymetry na przechowywanie potrzebnego sprzętu.

Blat roboczy i półki

Zagospodarowanie przestrzenne jest tak samo ważne w garażu, jak w przypadku kuchni z jadalnią lub innej wielofunkcyjnej przestrzeni. Jeśli potrafisz poprawnie określić swoje główne obszary pracy, to jest już polowa sukcesu. Wystarczy, że wypełnisz je wygodnymi półkami i zorientujesz się, jak duży jest twój garaż. Przestrzeń dzielimy następująco.

  1. Obszar przejścia. To miejsce, gdzie potrzebujemy przestrzeni. Umieść tam tylko te rzeczy, których potrzebujesz przy wyjściu: buty, kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe, klucze i torby.
  2. Obszar łatwego dostępu. Umieść tutaj wszystko, czego potrzebujesz stale i pilnie.
  3. Obszar przechowywania sprzętu. Warto umieścić tu wszelki ponadgabarytowy sprzęt. W tym miejscu powinny znajdować się przedmioty, które często wykorzystujesz, a ich rozmiar nie pozwala umieścić ich na półkach.
  4. Często używane rzeczy. Im częściej używasz jakiegoś przedmiotu, tym bliżej ciebie powinien być. Tu niezbędne będą półki i blat roboczy.

Do przechowywania w garażu lepiej używać otwartych półek, dzięki czemu zawsze wiesz, co i gdzie jest. Wygodnie jest, jeśli te półki są zdejmowane. Jeśli garaż jest wystarczająco duży, zaopatrz się w otwarty wózek na kółkach – będzie twoim najlepszym przyjacielem we wszystkich drobnych naprawach.

Za każdym razem, gdy zaczynasz porządkować rzeczy w garażu, musisz pamiętać, co i w jakim pojemniku przechowujesz. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest etykietowanie pudełek. Wydawałoby się to elementarne rozwiązanie, ale uciekają się do niego tylko nieliczni, a potem każdy z nas wywraca garaż do góry nogami w poszukiwaniu odpowiedniego przedmiotu. Postaraj się, aby etykiety były proste i informacyjne. Używaj markerów o wysokim kontraście i wyraźnego dużego druku. Jeśli chcesz, aby twoje półki wyglądały jednocześnie schludnie i pięknie, przyklej identyczne paski jasnego papieru lub taśmy maskującej i oznacz swoje pudełka grubym czarnym, lub brązowym pisakiem.

Dobrym pomysłem jest zawieszenie puszek pod półkami. To rozwiązanie doceni każdy, kto choć raz próbował otworzyć taki słoik jedną ręką. Ten sposób przechowywania – w plastikowych pojemnikach montowanych pod półkami, nie tylko zapewnia dodatkową przestrzeń na półkach, ale także pomaga utrzymać w zasięgu wzroku drobiazgi, których potrzebujesz.

Wózek narzędziowy na kółkach: wygodna opcja

Każdy z nas inaczej organizuje swoją przestrzeń do pracy. Dziś na rynku dostępnych jest wiele produktów, dzięki którym można mieć pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia. Chodzi o wózek narzędziowy.

Wózek może być używany w garażu, warsztacie samochodowym, fabryce, placówce medycznej i innych miejscach, gdzie istnieje potrzeba pracy z dużą ilością narzędzi. Ma wiele zalet:

  • Duża pojemność użyteczna (można tam przechowywać wiele różnych przedmiotów).
  • Mobilność (wózek wyposażony jest w koła skrętne).
  • Kompaktowość (w przeciwieństwie do regałów i szafek wózek narzędziowy ma kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca).
  • Szybki dostęp do narzędzia (wszystkie narzędzia są pod ręką).

Istnieją dwa rodzaje wózków: otwarte i zamknięte. Wózki otwarte są dwu- lub trzypoziomowe. Materiał półek to zazwyczaj blacha stalowa o grubości 0,8 mm. Materiał stojaka to zaś blacha stalowa o grubości 1,2 mm. Stalowe półki są dodatkowo pokryte gumową matą o grubości 5 mm, aby unieruchomić przedmioty, znajdujące się na powierzchni. Możesz nawet powiesić swoje narzędzia na tych wózkach, dołączając do nich mały haczyk. Dobre wózki powinny być wyposażone w duże koła, aby mogły utrzymać ciężar znajdujący się na powierzchni i nie przewracały się podczas ruchu. Szukasz sprawdzonych wózków narzędziowych? Sprawdź tutaj >>

Kolejny rodzaj wózków to wózki, w których można przechowywać najpotrzebniejsze narzędzia oraz zamykać szuflady na zamek. Mają cztery koła, z których jedno musi być z hamulcem. Takie wózki mogą być używane z różną liczbą półek (od 2 do 15), ale najwygodniejszą opcją jest 6 półek/pudełek. W nich można przechowywać nie tylko narzędzia, ale także dokumenty, co pozwala na uniwersalne wykorzystanie. Niezależnie od modelu. Bardzo ważne jest, aby wózki wyposażone były w uchwyty, co znacznie ułatwi ich obsługę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie, żeby wózek służył przez długie lata? Pamiętaj, że wózek ma służyć przede wszystkim dla wygody w codziennej pracy i organizacji miejsca pracy. Dlatego na początku powinieneś zwrócić uwagę na rozmiar i funkcjonalność. Po tym możesz już spojrzeć na wykonanie i materiały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ