Wypożyczanie samochodu dostawczego pod wieloma względami nie różni się od wypożyczania innego rodzaju pojazdów. Warto zagłębić się w szczegóły i sprawdzić co przede wszystkim powinno przykuć naszą uwagę.

Wybór wypożyczalni

Zanim w ogóle zaczniemy się zastanawiać nad tym jaki samochód wybrać, musimy zdecydować się na wybór odpowiedniej wypożyczalni. Czasami od tego jaką wypożyczalnię wybierzemy zależy więcej, niż od samego samochodu. Porządna firma to przede wszystkim odpowiednia renoma i dbałość o klienta. Dlatego jako potencjalnym klientom powinno am zależeć w pierwszej kolejności na tym, by jakość obsługi była jak najlepsza. W tym przypadku jakość obsługi wiąże się również z informacjami dotyczącymi auta i jego realnych możliwości.

Przykładem dobrej wypożyczalni, którą chwalą sobie klienci, jest łódzka firma CK Corp (http://www.ckcorp.pl/). Jej jedynym mankamentem jest to, że działa ana rynku lokalnym i klienci z innych miast nie bardzo mogą korzystać z jej usług. Firma ta ma sporą flotę samochodów osobowych, dostawczych i busów. Na dodatek cieszy się dobrą opinią klientów i oferuje bardzo przyzwoite warunki.

Wybór samochodu dostawczego

W pieszym podejściu musimy zdecydować jaki samochód dostawczy jest nam potrzebny. Mowa tu przede wszystkim o gabarytach ładunku, który mamy przewieźć. Od tego zależy wielkość samochodu. Ważny jest też rodzaj ładunki, ponieważ nie wszystko da się przewieźć zwykłym autem dostawczym. W przypadku auta dostawczego istotne jest, żeby informacje związane z jego przeznaczeniem również były zapisane.

Kiedy już wiemy jaki samochód i z jakiej wypożyczalni chcemy wypożyczyć, warto jak najszybciej zarezerwować sobie to auto. Unikniemy dzięki temu kłopotów z dostępnością, jakie mogą się pojawić, jeżeli zostawimy to na ostatnią minutę.

Zanim wsiądziemy do samochodu i odjedziemy trzeba dokładnie go obejrzeć i ocenić stan techniczny. Wszelkie nieprawidłowości, rysy, wgniecenia itp. należy zgłosić zanim ruszymy. Nasze zastrzeżenia muszą być zaprotokołowane i podpisane przez osobę, która wypożycza nam auto. Warto również rzucić okiem na dokumenty samochodu, takie jak dowód rejestracyjny (ważny przegląd techniczny) i ubezpieczenie. W sumie to niewiele, ale nawet te proste czynności mogą nas zabezpieczyć przed wieloma problemami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ