odprysk na szybie

Przednia szyba samochodowa w bardzo łatwy sposób może ulec różnego rodzaju odpryskom, które nie prezentują się zbyt estetycznie. Wystarczy niewielki kamień, żwir czy piasek, aby na naszej szybie pozostał widoczny ślad. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić. Istnieją bowiem sposoby na ich usunięcie, które możemy zrealizować na własną rękę.

Niezwykle ważną czynnością jest zabezpieczenie powstałego odprysku. Powinniśmy wykonać to natychmiast. Dlaczego? Przede wszystkim unikniemy w ten sposób sytuacji, w której to do odprysku przedostanie się bród bądź woda. Zabezpieczenie związane jest z naklejeniem na odprysk taśmy klejącej, dlatego nie jest to specjalnie czasochłonne.

Niezwykle istotną kwestią jest wykonanie naprawy możliwie jak najszybciej. Tego typu odprysk po pewnym czasie może bowiem okazać się niemożliwy do usunięcia, zaś w pewnych warunkach poszerzy się on, co w efekcie doprowadzi do ostatecznego pęknięcia szyby. Pamiętajmy o tym, iż jesteśmy w stanie naprawić wyłącznie odprysk o średnicy mniejszej niż 22 mm. Nie powinien on znajdować się również w polu widzenia osoby kierującej ani przy krawędzi.

Na rynku znaleźć możemy specjalne zestawy, które przeznaczone są wyłącznie do naprawiania odprysków, dlatego warto z nich skorzystać. Pierwszą czynnością będzie oczyszczenie odprysku. Następnie używamy odpowiedniego krzyżaka wyposażonego w przyssawki – ustawiamy go centralnie nad odpryskiem. Gdy zostanie to wykonane, umieszczamy aplikator, a potem umieszczamy kilka kropel kleju do jego otworu. Kolejną czynnością będzie wkręcenie tłoka, tak aby klej został umieszczony na odprysk. Po około 15 minutach wyciągamy tłok, a po chwili wkręcamy go ponownie. Jeżeli odprysk jest wypełniony, możemy usunąć osprzęt.

Na koniec ręcznie aplikujemy dwie krople kleju na odprysk, a następnie nakrywamy go specjalną folią. Bardzo ważne jest to, aby po tej czynności naświetlić miejsce lampą UV bądź wystawić auto na słońce. Po naświetlaniu usuwamy folię i nadmiar kleju i gotowe. Jeżeli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z uszkodzeniami szyby, zawsze możemy skorzystać z oferty odpowiednich salonów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ