Ściereczki z mikrofibry i rękawice do mycia samochodu – które z nich wybrać?

O samochód trzeba dbać niezależnie od pory roku. Jednak to właśnie okres jesienno-zimowy przysparza nam najwięcej pracy przy naszych autach. Nie wiesz czym najlepiej je czyścić? W takim razie ten tekst jest właśnie dla ciebie. Wyjaśniamy w nim, co lepiej sprawdzi się przy pielęgnacji auta: ściereczki z mikrofibry czy rękawice do mycia samochodu.

Czas na jesienne porządki w aucie

Za oknami mamy październik, a to oznacza, że czas przygotować się na częstsze czyszczenie auta. W okresie letnim nie trzeba było tak często go odkurzać czy myć, jednak ten czas już minął i lada moment twoim najlepszym przyjacielem zostanie odkurzacz, ściereczki z mikrofibry oraz rękawice do mycia samochodu. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Jesienią pogoda lubi szybko i często się zmieniać, więc bądź gotowy na deszcz. A skoro deszcz, to zacieki i brud na lakierze. Na domiar złego, chodniki i ulice zamieniają się najpierw w kałuże wody, a następnie w plamy piachu, który wnosimy do naszego auta. Wniosek jest więc prosty trzeba posprzątać. Zwłaszcza, że oprócz piasku, w naszym samochodzie często będzie gościł kurz. Co więc należy zrobić? Usunąć go jak najszybciej, podobnie jak pył z maski. Czym? Przydadzą się zarówno ściereczki z mikrofibry, jak i rękawice do mycia samochodu.

Ściereczki z mikrofibry – niezastąpione w środku

Jeżeli chodzi o ściereczki z mikrofibry to znamy je przede wszystkim jako świetny pochłaniacz płynów. Idealnie sprawują się one w kuchni przy myciu naczyń, jednak to nie jedyne pole, na którym sobie radzą. Ściereczki z mikrofibry świetnie sprawują się w czyszczeniu elementów wewnętrznych samochodu. Plastik, drewno czy skóra – każdy z tych powierzchni potrzebuje delikatności. Nie możemy używać do ich czyszczenia ściereczek ze zbyt „agresywnych” materiałów, bowiem możemy je uszkodzić. Ściereczki z mikrofibry gwarantują nam nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim skuteczne i szybkie mycie.

Rękawice do mycia samochodu – na lakier

A skoro mowa o skutecznym i szybkim myciu to czas przejść do kolejnego przedmiotu. Rękawice do mycia lakieru sprawdzają się na zewnątrz pojazdu. Jeżeli dbasz o swój lakier, wiesz, jak czasochłonne jest to zajęcie. Właśnie dlatego sprawdź na tej stronie rękawice do mycia lakieru, które usprawnią twoją pracę. Ich duża powierzchnia sprawia, że w ciągu kilku minut możemy nałożyć na nasze auto dowolny kosmetyk i go rozprowadzić po całej powierzchni lakieru. Dzięki nim pielęgnacja i auto detailing są o wiele przyjemniejsze i, co najważniejsze, o wiele szybsze.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ