Używane mercedesy najpopularniejszym wyborem

W ostatnim czasie zdecydowanie wzrosło zainteresowanie samochodami nowymi, gdyż auta używane, pomimo swojej niskiej ceny i względnie wysokiego standardu technicznego, przegrywają z licznymi promocjami, rabatami i planami ratalnymi na nowe auta. Dzięki temu pojawiają się na rynku używane Mercedesy, Toyoty czy luksusowe modele Audi, których właściciele skusili się na kupno nowego samochodu i dla zachowania równowagi finansowej potrzebują teraz sprzedać swój poprzedni samochód. Bardzo często ma on mniej niż 6 lat i był eksploatowany według wszystkich reguł, serwisowany i konserwowany w autoryzowanym serwisie, z użyciem wyłącznie oryginalnych części zamiennych. Kiedy więc taki zadbany i pięknie prowadzony używany Mercedes trafi na giełdę samochodów używanych albo do komisu, natychmiast budzi ogromne zainteresowanie kupujących – z uwagi na swoją atrakcyjną cenę w stosunku do doskonałego stanu technicznego i wyglądu, jakim przeważnie takie garażowane i „wychuchane” auta mogą się bez problemu pochwalić.

Nowe możliwości rynku wtórnego

Ten boom na nowe samochody sprawia więc, że na rynku aut używanych wciąż pojawiają się modele, które wydają się niesamowitą promocją i okazją, obok której nie można przejść obojętnie. Auto używane nie musi więc już być dzisiaj synonimem zdezelowanego i starego pojazdu, a może być luksusowym samochodem klasy Premium, którego właściciel postanowił wymienić samochód. Przyczyn takiego stanu rzeczy doszukiwać można się również w rosnącej popularności leasingów – zarówno firmowych jak i prywatnych. Obrót samochodami leasingowymi sprawia, że na rynku wtórnym wciąż pojawiają się rozmaite używane Mercedesy czy inne luksusowe marki, które w normalnych warunkach byłyby skupione właśnie przez klientów korzystających obecnie z planów leasingowych. To sprawia, że nawet nieco mniej majętni nabywcy mogą sobie pozwolić na zrealizowanie marzenia o posiadaniu luksusowego i nowoczesnego używanego Mercedesa czy BMW w zdecydowanie korzystniejszej cenie i to niekiedy przy pełnej opcji wyposażenia.

Korzyści dla kupującego

Korzyści, na które liczyć może nabywca używanego Mercedesa lub innego auta Premium na rynku wtórnym, to oczywiście niższa cena. Jednak coraz częściej samochody oferowane w komisach mają do zaoferowania coś więcej – pełną książkę serwisową, wszystkie informacje od pierwszego i jedynego właściciela, nienaganny stan techniczny, ubezpieczenia i przeglądy. Decydując się więc na używane Mercedesy w komisie można za niewielkie pieniądze otrzymać samochód w bardzo dobrym stanie, pięknie zachowany i co najważniejsze – z kompletną dokumentacją. Niejednokrotnie też to właśnie rynek wtórny jest jedynym miejscem, gdzie za samochód z pełną opcją wyposażenia płaci się niemal równie mało, co za wersję podstawową.

Artykuł powstał we współpracy z https://uzywany-mercedes.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ