Spakuj więcej, czyli kufry boczne do motocykli

Każdy motocyklista dba o swój pojazd i starannie dobiera do niego akcesoria dodatkowe. Oczywiście przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo podróżowania, a także komfort, jednak warto zadbać również o udogodnienia, które ułatwią przemieszczanie się motorem i umożliwią wygodne przewożenie rozmaitych rzeczy. Z pewnością przydatne i użyteczne okażą się kufry boczne do motocykla, dzięki którym zyska on dodatkową przestrzeń transportową. Na jakie parametry bocznych kufrów należy zwrócić uwagę, aby cieszyć się ich funkcjonalnością przez długi czas?

Kufry boczne do motocykli – praktyczne uzupełnienie motocyklowego designu

Dostępne współcześnie kufry boczne tworzone są z myślą o zapewnieniu motocyklistom maksymalnego komfortu użytkowania, a ich celem jest utworzenie optymalnej przestrzeni załadunkowej, w której przewożone produkty będą bezpieczne. Dlatego producenci prześcigają się w projektowaniu modeli kufrów, mających spełnić najwyższe wymagania użytkowników. Kufry boczne do motocykla powinny spełniać kilka newralgicznych kryteriów, wśród których jedną z najważniejszych jest optymalna pojemność.

Objętość kufrów określana jest w litrach, jednak nie każdy potrafi na podstawie suchej informacji zwizualizować sobie faktyczną wielkość kufra. Dlatego warto osobiście zobaczyć to akcesorium przed zakupem i zweryfikować jego pojemność, aby była ona rzeczywiście wystarczająca dla indywidualnych potrzeb. Wielkość kufra uzależniona będzie z pewnością także od rodzaju podróży – dłuższy dystans wymaga zaopatrzenia w więcej rzeczy, dlatego na dalekie wycieczki i podróże należy wybierać kufry boczne o większych pojemnościach, zwłaszcza jeśli w trasie towarzyszy nam współpasażer, generujący dodatkowy bagaż.

Dlaczego kufry boczne do motocykla są lepsze od tradycyjnych sakw?

Istnieje kilka aspektów, które decydują o przewadze kufra nad sakwą. Wśród nich wymienić należy:

  • bezpieczeństwo przewożonych ładunków – niezależnie od rodzaju rzeczy, umieszczanych w kufrze, są one w nim maksymalnie chronione przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Kufry są bowiem wodoszczelne i wykonane z plastiku lub aluminium, dlatego nie pojawia się ryzyko przemoczenia przewożonych przedmiotów;
  • wysokojakościowy system zabezpieczeń – kufry zamykane są na kluczyk, dzięki czemu zniwelowane zostaje zagrożenie kradzieżą;
  • usztywniana obudowa i rozmaite kształty – wybór kufrów do motoru jest ogromny, dlatego każdy ma szansę zaopatrzyć się w model, który odpowiada nie tylko pojemnością, ale również kształtem. Warto jednak pamiętać, że im bardziej udziwniony i finezyjny kształt, tym mniejsza może okazać się pakowność kufra.

Chcąc zmaksymalizować efektywność i bezpieczeństwo użytkowania kufrów, należy brać pod uwagę ryzyko ich przeładowania i zwracać uwagę na zachowanie równowagi – w przeciwnym razie cięższy kufer może wpływać na jakość jazdy, przeciążając jedną stronę motocykla. Montaż kufrów bocznych wymaga najczęściej wykorzystania specjalnego stelaża, jednak bez wątpienia jest to wygodne rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ