woskowanie samochodu

Karoseria samochodu codziennie wystawiona jest na działanie różnych czynników atmosferycznych, które stopniowo ją uszkadzają. Sprawiają, że traci ona swój niepowtarzalny wygląd. Aby chronić lakier przed zmiennymi warunkami pogodowymi, warto zadbać o jego odpowiednią pielęgnację.

Ważne regularne zabiegi

Odbywać powinna się ona przez cały rok, jednak wszelkie wysiłki ochronne należy zintensyfikować w jesienno-zimowych miesiącach. Są to bowiem najtrudniejsze okresy dla samochodowej karoserii. Regularne mycie to podstawa pielęgnacji. Silne zabrudzenia, takie jak odchody ptaków czy też pozostałości po owadach, warto usuwać tuż po ich dostrzeżeniu. W przeciwnym razie wdadzą się one w reakcję z lakierem i mogą pozostać po nich plamy, których nie da się zlikwidować. W tym celu należy zastosować specjalistyczne szampony samochodowe, które doskonale radzą sobie nawet z poważnymi zanieczyszczeniami.

Jeśli zauważymy odpryski na powłoce lakierniczej, powinniśmy natychmiast je zabezpieczyć. Niewielkich skaz można się pozbyć przy pomocy past polerskich. Znaczące uszczerbki zaś najlepiej zniwelować w zakładzie blacharskim.

Alternatywne rozwiązania

Po dokładnym umyciu i usunięciu uszkodzeń, można zająć się woskowaniem. Zabieg ten służy przede wszystkim odpowiedniemu zabezpieczeniu lakieru. Tworzy bowiem na nim powłokę ochronną. Dzięki temu cechuje się on mniejszą podatnością na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz wykazuje większą odporność na różnego rodzaju zabrudzenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że woskowanie nadaje karoserii połysku.

Jeśli jednak lakier naszego samochodu jest bardzo zaniedbany, stracił swój blask i ma wiele widocznych uszkodzeń, nie pozostaje nam nic innego jak polerowanie mechaniczne. Możemy je wykonać samodzielnie, używając w tym celu specjalistycznego narzędzia, jakim jest polerka samochodowa. Sprzęt ten cieszy się dużą popularnością i uznaniem właścicieli pojazdów. Niweluje ona bowiem wszelkie skazy i rysy, a także przebarwienia. Dzięki temu karoseria odzyskuje swój pierwotny połysk. Pamiętać należy jednak o tym, że polerowanie zmniejsza grubość lakieru, przez co nie można tej metody wykorzystywać w nieskończoność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ