awaria samochodu

Zima zaskoczyć może nie tylko drogowców, ale również nas samych. Kiedy bowiem samochód nie chce odpalić, pojawia się nerwowość. Nie warto jednak od razu wpadać w panikę. Okazuje się bowiem, że jest wiele sposobów na to, aby z tym problemem sobie poradzić.

Zewnętrzna pomoc

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w kable rozruchowe. W tym wypadku szczególną uwagę należy zwrócić na natężenie prądu, jakie mają przewodzić. Dla pojazdów osobowych, dobrym rozwiązaniem jest 600 A. Warto sprawdzić także jakość wykonania kabli, zwłaszcza ich końcówek.

Posiadając niezbędny sprzęt, można przejść do dalszych czynności. Potrzebny będzie drugi odpalony pojazd, którego akumulator powinien być zbliżony pod względem pojemnościowym do naszego. W pierwszej kolejności należy podłączyć biegun dodatni z klemą akumulatora w sprawnym pojeździe, a następnie z końcówką ze znakiem plus w rozładowanym akumulatorze. W kolejnym kroku powtarzamy te czynności z klemą ujemną i minusową końcówką. Potem należy odpalić auto i odłączyć kable, pamiętając o zachowaniu odwrotnej kolejności.

Szeroki wachlarz możliwości

Inne rozwiązanie stanowi tak zwany samostart. Jest to preparat, który służy wsparciu rozruchu silnika. Musimy go wtrysnąć do przewodu dolotowego. Należy tego dokonać przed rozruchem silnika lub w jego trakcie. Umożliwi to zassanie środka do cylindrów. Rozwiązanie to sprawia, że łatwopalne paliwo dostarczane jest bezpośrednio do komory spalania, pomijając tym samym zasilanie silnika.

W dużym mieście skorzystać możemy także z pomocy TAXI. W trakcie zamawiania usługi należy powiedzieć, że mamy problemy z odpaleniem samochodu.

Nieco droższą metodą jest starter, czyli przenośne urządzenie do rozruchu, które wyposażone jest we własne zasilanie. Przy jego zakupie szczególną uwagę należy zwrócić na prąd rozruchu. Dla samochodów osobowym, optymalne będzie 250 A. Kiedy jednak nie możemy rozwiązać problemu powyższymi sposobami, pozostaje nam jedynie wezwanie profesjonalnej firmy, zajmującej się pomocą drogową. Wszelkie nieprawidłowości w działaniu akumulatora, mogą oznaczać, że czeka nas jego wymiana.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ