Zimowe wyposażenie samochodu – czyli co wozić w aucie?

Zima to czas, kiedy ubieramy grube kurtki, czapki i rękawice. Pamiętając o sobie, niejednokrotnie zapominamy o „ubraniu” swojego samochodu. A auto na zimę powinno mieć nie tylko zimowe opony, ale też odpowiednie elementy wyposażenia wnętrza. Co warto wziąć ze sobą w trasę, by zimowa aura nas nie zaskoczyła? Koniecznie przeczytajcie.

Skrobaczka – to musisz mieć!

Pewnie już wiesz, że skrobaczka do zeskrobania lodu z szyb samochodu to totalne must have. Musisz ją mieć nie tylko wtedy, kiedy prognozy zapowiadają nadejście wielkich mrozów, czy śnieżnych zamieci. Dobrze jest wozić ją w aucie także jesienią, wiosną oraz w czasie łagodnej zimy – czasem poranny przymrozek sprawi więcej problemów, od opadu śniegu. A czym będziecie skrobać szybę bez niezbędnej skrobaczki? Koniecznie włóżcie ją do auta!

Szczotka – i ona się przyda!

Szczotka w trzymana w pojeździe może okazać się niemal tak samo przydatna, jak skrobaczka. Niektórzy producenci tworzą wręcz zestawy – szczotko-skrobaczki, dzięki czemu kupując jeden produkt mamy od razu funkcjonalny, zimowy pakiet. Po taki produkt wożony w bagażniku auta na pewno wielokrotnie sięgniemy.

snow

Zimowy płyn do szyb – nie wątp w jego możliwości!

Jeśli przed nadejściem mrozów nie wykorzystałeś całego letniego płynu do szyb, zrób to jak najszybciej! Letnia ciecz nie ma dodatków zapobiegających marznięciu, więc wcześniej czy później po prostu zamarznie, co sprawi, że nie będziemy mogli użyć naszych spryskiwaczy. Taka sytuacja może okazać się niezwykle niebezpieczna np. podczas jazdy za samochodem ochlapującym naszą przednią szybę śnieżną mazią. Wówczas zimowy płyn do spryskiwaczy może okazać się niezbędny. Warto wozić zapas takiego płynu w bagażniku, by w razie zużycia (do niektórych aut mieści się niewielka ilość płynu do spryskiwaczy) od razu uzupełnić brak.

Sprawne wycieraczki – bez nich daleko nie pojedziesz!

Powyższe gadżety wyposażenia są niezbędne, lecz na nic się nie zdadzą, jeśli wycieraczki w naszym samochodzie będą niesprawne. Zimą niesamowicie ważne są dobrze działające wycieraczki – padający śnieg oraz deszcz sprawiają, że właściwe wycieraczki to podstawa. Nie warto inwestować w supermarketowe zamienniki, ponieważ mogą okazać się nie tylko nieskuteczne, ale też irytujące, np. poprzez nieznośne hałasowanie.

samochod-zima2

Chemia samochodowa – to Ci się przyda!

Zimą, jako kierowca, możesz napotkać wiele trudności – np. problemy z odpaleniem auta w mroźny poranek. W takich sytuacjach warto mieć w bagażniku kable rozruchowe, dzięki którym podłączysz się do innego pojazdu i odpalisz swoje auto. Oprócz patentu z kablami można także wykorzystać specjalny dodatek gwarantujący uruchomienie silnika samochodu nawet w bardzo niskiej temperaturze, przy zawilgoconych świecach zapłonowych albo słabym akumulatorze.

Żarówki – Twoje oczy!

Dobre żarówki zimą to rzecz ogromnie istotna. Wcześnie zapadająca ciemność, ludzie przemieszczający się bez odblasków, zmęczone oczy – te argumenty jednoznacznie przemawiają za zastosowanie dobrych żarówek w naszym pojeździe. Zimowa aura sprzyja także przepaleniom – w związku z tym warto mieć przy sobie żarówki na zapas. Doskonałym wyborem będzie np. Osram Night Breaker Unlimited.

plough-1814954_1920

W bagażniku miej też inne gadżety!

Oprócz powyżej wymienionych niezbędników warto wyposażyć swoje auto w jeszcze inne gadżety, np. dywaniku gumowe, dzięki którym śnieg oraz woda nie przedostaną się na podłogę auta i będą łatwe do wyczyszczenia. Możesz pokusić się także o łańcuchy antypoślizgowe na koła – przydadzą Ci się zwłaszcza wtedy, kiedy wybierasz się na ferie w góry. Taki produkt pozwoli Ci nie zamartwiać się o przyczepność oraz utknięcie w miejscu, w którym trudno będzie znaleźć pomoc.

wheels

Raz kupione – będziesz miał!

Raz kupione produkty będziesz miał na przyszły rok i kolejne lata. Takie rzeczy jak skrobaczka, szczotka czy łańcuchy nie zużywają się szybko, więc posłużą Ci jeszcze przez kilka dobrych lat. Warto raz, lecz porządnie wyposażyć samochód, by nie dać się zaskoczyć żadnej z pór roku. Na nocar.pl znajdziesz zarówno dobre żarówki, markowe wycieraczki, jak i inne specyfiki do Twojego samochodu. Sprawdź koniecznie i jeździj zimą przygotowany.

Źródła zdjęć: pixabay.com, pexels.com, shutterstock.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ