Każdy samochód zawiera co najmniej kilkanaście podzespołów, które określa się jako eksploatacyjne. W trakcie użytkowania pojazdu zużywają się one i co pewien czas trzeba je wymienić na nowe. Na rynku istnieje ogromna ilość części zamiennych. Jednakże producenci samochodów zalecają, aby przede wszystkim stosować części oryginalne.

Części oryginalne to takie, które są zamawiane przez producenta samochodu na pierwszy montaż. Pochodzą one od najlepszych dostawców, którzy spełniają wszelakie możliwe standardy jakości. Czasami jeden element dostarczany jest przez dwóch dostawców, aby w razie awarii u któregoś z nich, produkcja mogła nieprzerwanie trwać dalej.

Na jakość danej części składa się materiał, z którego jest ona wykonana, jak również precyzja, z jaką dana część jest wykonana. Znana i ceniona na całym świecie firma Opel również zaleca, aby w jej samochodach stosować oryginalne części Opel. Warszawa mieści na swoim terenie znanego dealera marki Opel – firmę Auto Żoliborz, która prowadzi trzy autoryzowane salony na terenie Warszawy i w jej najbliższych okolicach. W każdym z nich można zakupić oryginalne części Opel i zamontować je w autoryzowanych stacjach obsługi, wyposażonych w najlepszy sprzęt.

Oryginalne części Opel – jakość, pewność i bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych elementów eksploatacyjnych w samochodzie jest napęd rozrządu. Większość aut wykorzystuje do tego celu pasek. Jego jakość ma ogromne znaczenie, albowiem produkt niskiej jakości może pęknąć w czasie eksploatacji. Czym się to skończy? Całkowitą utrata synchronizacji przez silnik, zderzeniem poszczególnych elementów i zniszczeniem silnika, do tego stopnia, że jego remont będzie nieopłacalny. Czy warto ryzykować?

Druga sprawa to sposób montażu. Znów zatrzymajmy się na chwilę przy pasku. Jego montaż wiąże się z koniecznością zachowania perfekcyjnej czystości i ogromnej precyzji ze strony mechaników. Mała plamka oleju jest w stanie uszkodzić pasek i zmniejszyć jego wytrzymałość. Tak samo, jak załamanie paska, albo zabrudzenie go w czasie nieodpowiedniego przechowywania. Takiego niebezpieczeństwa nie ma w ASO, gdzie mechanicy pracują w czystych warunkach, a części są przechowywane w odpowiedni sposób, z dala od smarów i płynów eksploatacyjnych.

W przypadku paska rozrządu niezwykle ważna jest też precyzja jego montażu. Aby ją zachować, trzeba korzystać z profesjonalnych blokad, które uniemożliwiają przesunięcie kół pasowych wału korbowego i wałków rozrządu. Takimi blokadami dysponuje ASO, ale w wielu małych warsztatach pasek montuje się bez nich. Niewielki przeskok paska rozsynchronizuje silnik i doprowadzi go do uszkodzenia i zniszczenia.

Dlatego w przypadku konieczności wymiany elementów eksploatacyjnych, zawsze warto zakupić oryginalne części, które posiada w swojej ofercie autoryzowany dealer Opel. Warszawa, Ząbki i Piaseczno to miejsca, w których można znaleźć punkt sprzedaży części i autoryzowaną stację obsługi, prowadzoną przez firmę Auto Żoliborz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ