Wynajem długoterminowy

Czy zakup samochodu dla firmy to korzystne rozwiązanie? Jeżeli jesteśmy pewni, że samochód będzie nam służył długie lata, to pewnie tak. Ale jeżeli zmienią się potrzeby? Jeżeli zakupiony samochód okaże się zbyt duży/mały, czy po prostu nieodpowiedni do obecnej sytuacji, to co robić. Zakup/leasing to obciążenie na długie lata, niełatwo z niego zrezygnować bez dużych strat. Może więc warto zastanowić się nad alternatywą jaką jest wynajem długoterminowy samochodu?

Każdy właściciel firmy ma co najmniej kilka możliwości na to by stać się posiadaczem samochodu. Jedną z najbardziej popularnych form pozyskania auta jest leasing. Jednak czy rzeczywiście w każdym przypadku jest to najbardziej korzystna możliwość. Zdaję się, że na rynku pojawiła się poważna alternatywa w postaci wynajmu długoterminowego. Wprawdzie jeszcze do niedawna z tej formy mogły korzystać większe firmy, dzisiaj przedsiębiorstwa wynajmujące samochody są otwarte na właścicieli mniejszych firm. Wynajem długoterminowy w Warszawie lub każdym innym większym mieście jest na wyciągnięcie ręki.

Niezwykle ważne jest to, że nie tylko w tak dużym mieście jak Warszawa możliwy jest wynajem długoterminowy. Rzeszów czy Lublin również oferują tego typu rozwiązanie. Podobieństwa do leasingu wynikają z tego, że firma nie pozyskuje samochodu na własność. Auto wybiera spośród tych, którymi dysponuje firma wynajmująca. Niezwykłą zaletą wynajmu długoterminowego jest to, że po uzgodnieniu ceny wynajmu nie musimy martwić się niczym innym niż tylko opłacaniem ustalonej miesięcznej kwoty za możliwość korzystania z auta. Poza tym w cenie mamy zapewnioną kompleksową obsługę. To znaczy firma wynajmująca odpowiedzialna jest za bieżącą obsługę samochodu, jego serwisowanie, jak i ubezpieczenie.

Rynki wynajmu długoterminowego Gdańska, Poznania czy Wrocławia niczym się od siebie nie różnią. Zawsze czekają nas podobne proste zasady wynajmu. Natomiast pewną różnicą pomiędzy samochodem leasingowanym a wynajmowanym długoterminowo jest to, że przy wynajmowaniu po zakończeniu trwania umowy nie możemy stać właścicielem pojazdu. Samochód jest zwracany firmie. Warto pamiętać, że tego typu forma posiadania auta również wiąże się z możliwością zaliczania opłat do kosztów uzyskania przychodu. Kolejną zaletą jest to, że w momencie kiedy auto ulegnie awarii natychmiast otrzymujemy samochód zastępczy. Jest to niezwykle cenne w szczególności wtedy, kiedy wynajmujmy np.: samochód dostawczy, bez którego stanęłaby praca firmy, a to mogłoby ją narazić na stratę.

Kolejną zaletą wynajmu długoterminowego jest to, że przedsiębiorca nie jest zobowiązany do wpłaty wstępnej. Jednym słowem nie musi mieć żadnego wkładu własnego, jak w przypadku samochodu leasingowanego.

Tego rodzaju usługa może okazać się bardzo korzystna dla przedsiębiorców, którzy potrzebują korzystać z auta przez pewien okres w roku. Wówczas mogą wynająć samochód na konkretny czas i za kwotę adekwatną do wynajmowanego czasu, a nie tak jak w przypadku samochodu leasingowanego przez cały rok.

Wynajem długoterminowy może być idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju firm. Nie ma potrzeby inwestowania dużych kwot na kupno samochodu, można płacić za wynajem auta w konkretnym okresie w ciągu roku bez obowiązku płacenia rat przez cały rok (jak w leasingu). Dodatkowo nie musimy martwić się o naprawy, ubezpieczenia czy serwisowanie.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ