Części samochodowe Białystok

Każdy z nas zna ten scenariusz: najpierw jest radość i euforia, bo wreszcie osiągnęliśmy swój cel – kupiliśmy auto, na które mozolnie odkładaliśmy zarobione kosztem wielu wyrzeczeń pieniądze. Dobrze, gdy jesteśmy w grupie tych szczęśliwców, którzy pozwolić sobie mogli na zakup auta prosto z salonu – Ci dalszą część opisywanego scenariusza mogą odłożyć na co najmniej 5 lat. Druga grupa, nabywców aut z drugiej ręki, prędzej czy później staje przed koniecznością wymiany części samochodowych. Białystok ma na swej mapie liczne punkty, do których możemy się w tym celu udać. Zanim jednak to zrobimy, warto zorientować się nieco na rynku części samochodowych w ogóle.

Rynek części samochodowych w pigułce

Jest ów rynek bardzo rozbudowany. Mamy na nim dostawców części fabrycznych – używanych podczas pierwszego montażu. Takie oryginalne, fabryczne części można po zejściu naszego autka z taśmy, zakupić również w serwisach ASO. Poza nimi na rynku znajdują się też producenci zamienników oryginalnych części. No i są jeszcze części produkowane w Chinach, tzw. podróbki, które mogą całkiem dobrze się sprawdzić w naszym samochodzie, ale mogą również paść od razu po zamontowaniu. W tym przypadku, jak to mówią, „na dwoje babka wróżyła”.

Części samochodowe Białystok
Oryginał, zamiennik, podróbka

Na co więc postawić, zapytasz Drogi Poszukiwaczu Uszkodzonych Części, wśród gąszczu serwisów i warsztatów oferujących różne rodzaje części samochodowych w Białymstoku? Cóż jeśli jesteś dumnym właścicielem (prawie) nowiutkiego i wypieszczonego auta, zdecydowanie postaw na ASO. Warto wydać, nie ukrywajmy, dosyć duże pieniądze na części tam sprzedawane, są one bowiem takie same, jakie w aucie stosuje się podczas produkcji i mają na potwierdzenie tego logo producenta. Markowy zamiennik jest całkiem dobrą opcją do Twojego auta jeśli nie stać Cię na oryginał. Takie zamienniki bardzo często robione są przez te same fabryki co oryginały, tyle że nie posiadają logo. Za to są czasem nawet o 50% tańsze od oryginałów.
Najtańsze, chińskie podróbki, opłaca się kupować chyba tylko właścicielom bardzo starych samochodów – takich, które trochę jeszcze mogą pojeździć, ale i tak w niedługim czasie trafią na złom.

Jest inna opcja…

Regeneracja, czyli danie drugiego życia części samochodowej. Białystok, a konkretniej białostockie serwisy i warsztaty również oferują tę usługę. Czasem to właśnie jest najlepszym wyjściem dla właściciela uszkodzonej części – dostanie bowiem oryginalną, w pełni sprawną część. I będzie ona niemal o połowę tańsza od zakupionego w ASO oryginału, a przy tym w przeciwieństwie do zamiennika, będzie miała to jakże cenne logo producenta. A jakość jej działania będzie równie wysoka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ