Prawo jazdy Łódź

Egzamin na prawo jazdy to dla wielu z nas pierwszy (jeśli nie jedyny) tak trudny egzamin w życiu. Trudny z wielu powodów, ale najważniejszym z nich jest chyba stres, który towarzyszy nam podczas jazdy zatłoczonymi ulicami miasta, pod czujnym, surowym a często wręcz nieprzychylnym wzrokiem egzaminatora.
Jeśli chodzi o zdawanie prawa jazdy, Łódź nie jest najłatwiejszym miastem, ale co tu dużo ukrywać, które większe miasto jest. Najważniejsze, żeby dobrze przygotować się do czekającego nas zadania. A w tym celu należy najpierw ukończyć odpowiedni kurs.

wybór szkoły

Szkół przygotowujących do egzaminu poprzez kurs prawa jazdy w Łodzi, jak zresztą w każdym większym mięsie, jest zatrzęsienie. Czym zatem kierować się wybierając ośrodek, w którym nauczymy się jeździć, a nie taki na którym się „przejedziemy”?
Dobrym źródłem wiedzy są znajomi – szczęśliwi posiadacze pożądanego przez nas „prawka”. Oni już przeszli tę ścieżkę, która jest przed Wami, dlaczego by więc nie skorzystać z ich rad i doświadczeń.
Większość z nas wybierając szkołę kieruje się przede wszystkim ceną. Kursy prawa jazdy w Łodzi, zresztą jak w całej Polsce, nie należą niestety do najtańszych przyjemności. Jeśli już musimy drżącą ręką wydać te „miliony monet”, najlepiej podejść do wyboru szkoły rozważnie a nie spontanicznie. Warto zainteresować się statystykami zdawalności Ośrodków Szkoleń Kierowców, organizujących kursy prawa jazdy w Łodzi.

Prawo jazdy Łódź
Egzaminatorskie „pułapki”

Według portalu naszemiasto.pl na zdających prawo jazy w Łodzi, czyha kilka newralgicznych punktów:
1. Skrzyżowanie Maratońska/Popiełuszki – znak STOP daleko przed „linią zatrzymania”.
2. Skrzyżowanie Retkińska/Wyszyńskiego – zielone światło świeci tu bardzo krótko, zwykle zdążą na nim przejechać dwa, maksymalnie 3 samochody. Jeśli jesteś w kolejce trzeci, bądź czwarty, lepiej załóż, że nie zdążysz.
3. Skrzyżowanie (rozjazd) Maratońska/Bandurskieg – tu problemem jest zasłonięty roślinnością znak, który kierowca zauważyć może dopiero w ostatniej chwili.
4. Skrzyżowanie Bandurskiego/Pienista – Egzaminatorzy wydają polecenie, by zawrócić
5. Skrzyżowanie Bandurskiego/Krzemieniecka – tu największą trudnością jest to, że z jednego pasa do skrętu w lewo przed światłami, na skrzyżowaniu robią się dwa
6. Skrzyżowanie Krzemieniecka/Kowieńska- tu problem stanowi skręt w lewo
7. Skrzyżowanie Wileńska/Bratysławska – słaba widoczność, szczególnie z prawej strony, przez co nie widać tramwajów.
Kursanci zdający prawo jazy w Łodzi, koniecznie zapytajcie o nie swoich instruktorów!

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ