Dlaczego warto wozić w samochodzie zestaw naprawczy do opon

Obecnie ze względu na znacznie lepszą jakość dróg oraz szereg zakładów wulkanizacyjnych, z którymi możemy spotkać się niemal na każdym kroku – coraz częściej rezygnujemy z wożenia w samochodzie kół dojazdowych. Zamiast tego decydujemy się na lżejszy oraz zajmujący mniej miejsca w bagażu – zestaw naprawczy do opon.

Czym są zestawy naprawcze?

Składają się zazwyczaj ze środka uszczelniającego oraz specjalnego kompresora zasilanego z gniazda zapalniczki. Umożliwia tymczasową naprawę, jeżeli średnica uszkodzenia nie przekracza 6 mm. Kompresor jednocześnie wypełnia uszkodzoną oponę środkiem uszczelniającym oraz powietrzem.

Po wykorzystaniu zestawu naprawczego możemy kontynuować podróż z ograniczoną prędkością (zazwyczaj jest to około 80 km/h) oraz odległością – która jest wystarczająca, aby udać się do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego.

Zalety wykorzystywania zestawów naprawczych

Główną zaletą jest fakt, iż nie musimy ze sobą wozić kół dojazdowych. Zestawy naprawcze są znacznie lżejsze – będzie to skutkować mniejszym spalaniem paliwa przez samochód. Oprócz tego, zajmują mniej miejsca w bagażu – zamiast tego możemy zmieścić do niego inne potrzebne przedmioty.

Zaletą zestawów naprawczych jest również prosta obsługa. Jest to alternatywa dla osób niepotrafiących lub niechcących zmieniać samodzielnie koła w przypadku usterki. Przy użyciu zestawów naprawczych jesteśmy znacznie szybciej pozbyć się uszkodzenia opony. Jest to szczególnie ważne, gdy bylibyśmy zmuszeni zmieniać koła w niebezpiecznych obszarach (autostrady lub słabo oświetlone odcinki trasy) lub w czasie trwania nieprzyjaznych warunków atmosferycznych (mocny deszcz lub mrozy).

Dobrej jakości zestaw naprawczy do opon w równym stopniu zastąpi nam koło dojazdowe. Pamiętajmy, że ich funkcją również jest dowiezienie nas do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego. Zakładając koła dojazdowe – również jesteśmy zmuszeni nie przekraczać odpowiedniej prędkości oraz nie posłużą nam do pokonania długiego dystansu. Oferują takie same właściwości jak dobrej jakości zestawy naprawcze – które są lżejsze oraz łatwiejsze w użytku.

Jaki produkt warto wybrać?

Z pewnością unikajmy uszczelniaczy dostępnych w marketach. Zazwyczaj umożliwiają przejechanie od 8 do 20 kilometrów z prędkością maksymalną 40 km/h. W wielu sytuacjach nie wystarczy to nawet na dostanie się do najbliższego zjazdu z autostrady. Jeżeli chcemy zapewnić sobie odpowiedni komfort podróżowania, warto wybrać zestaw naprawczy producenta Continental – ContiMobilityKit: https://www.continental-opony.pl/samochod/opony/przyszlosc-mobilnosci/zestaw-contimobilitykit/contimobilitykit

Umożliwia on na kontynuowanie podróży z prędkością do 80 km/h. Zasięg maksymalny przy wykorzystaniu uszczelniacza do aż 200 kilometrów. Pozwoli to na spokojne ukończenie wielu podróży lub bezproblemowe zjechanie z autostrady do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ