Filtr DPF

Filtr cząstek stałych jest ważnym elementem każdego pojazdu z silnikiem diesla. To dzięki niemu jest możliwe ograniczenie emisji spalin. Kontrola stanu filtra może nas uchronić przed poważnymi wydatkami. Co warto wiedzieć na ten temat?

Filtr DPF – w jaki sposób działa?

Element ten jest częścią układu wydechowego pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Jego zadanie polega na oczyszczaniu gazów spalinowych z cząstek stałych. Mowa tu chociażby o sadzy z niespalonego węgla, na której znajdują się liczne szkodliwe substancje. Zaliczamy do nich węglowodory aromatyczne i tlenki metali. To właśnie te substancje wydostające się z układów wydechowych są uznawane za jedną z przyczyn tworzenia się smogu. Filtr DPF miał ograniczyć ich wydzielania do atmosfery do maksymalnego poziomu 15%. Element ten to tak naprawdę metalowa puszka ze stali nierdzewnej. W jej wnętrzu znajduje się sieć kanałów, które odpowiadają za zatrzymywanie szkodliwych substancji. Wysokiej jakości filtry DPF są w stanie wychwytywać je nawet w 100%.

Filtr DPF – na czym polega regeneracja?

Element ten, podobnie jak inne części w samochodzie, ulega z czasem zniszczeniu. Zapychanie się filtra cząstek stałych sprawia, że nie jest on już tak wydajny jak na początku. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Nie bez znaczenia jest styl naszej jazdy czy stan techniczny auta. Wpływ na zużycie się filtra DPF ma także jakość stosowanego przez nas oleju silnikowego i paliwa. Na szczęście problemy z tym elementem nie wiążą się już z koniecznością wymiany na nowy. Specjaliści oferują bowiem regenerację filtra DPF. Rozwiązanie to jest tańsze, a daje świetne rezultaty. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/filtr-czastek-stalych-dpf. W niektórych przypadkach filtr DPF po regeneracji może uzyskać sprawność zbliżoną do stanu fabrycznego. Cały proces trwa około 24 godzin. Składa się na niego pięć kroków. Wyróżniamy tu demontaż, regenerację, ponowny montaż, kasowanie wskazań komputera oraz adaptacja. Poprawa funkcjonowania filtra będzie odczuwalna praktycznie od razu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ