Kradzież wynajętego samochodu

Kradzież wypożyczonego samochodu wydaje się być najgorszym koszmarem Klientów, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą samochody wyższych klas lub auta sportowe. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wynajęty przez nas pojazd był bezpieczny. Zostawianie na strzeżonych parkingach oraz garażowanie pozwoli zminimalizować ryzyko kradzieży lub zdemolowania auta. Co jednak w sytuacji, kiedy to nie wystarczy, a nasz wypożyczony samochód padnie łupem złodziei?

Co robić w przypadku kradzieży wynajętego auta?

Pierwszą rzeczą i naturalnym odruchem powinno być zgłoszenie całej sytuacji policji. Powinniśmy dokładnie zastanowić się nad okolicznościami tego zdarzenia, tym gdzie był samochód, co było wewnątrz, czy ktoś nie przyglądał mu się zbyt długo. Często jest tak, że złodzieje dokładnie planują kradzież danego pojazdu, obserwując go dłuższy czas.

Oczywiście musimy również czym prędzej skontaktować się z wypożyczalnią samochodów, aby umożliwić jej reakcję. Należy pamiętać, że wypożyczalnia może obciążyć nas dodatkowymi kosztami przewidzianymi w umowie jeżeli nie wykupiliśmy dodatkowego ubezpieczenia od zdarzeń tego typu.

Czy ubezpieczenie chroni przed kradzieżą?

Niestety wiele ubezpieczalni nie podejmie się pokrywania kosztów skradzionego pojazdu, zwłaszcza jeżeli było to luksusowe auto sportowe lub pojazd wysokiej klasy. Warto również wspomnieć o tym, że każdy przypadek jest analizowany indywidualnie i w przypadku kiedy stwierdzimy rażące zaniedbanie lub naruszenie warunków wynajmu ubezpieczalnie mogą odmówić pokrycia kosztów, nawet w przypadku wykupienia ubezpieczenia.

Czy w razie kradzieży musimy zapłacić pełną sumę za wypożyczony samochód?

Wszystko zależy od warunków umowy, jaka została nawiązana między nami a wypożyczalnią. Należy również pamiętać, że inaczej będzie wyglądała sytuacja, kiedy zostanie nam skradzione auto przeciętnej klasy, a inaczej, gdy złodziej pokusi się o samochody luksusowe w Global Elite Car.

Kradzież wynajętego auta – podsumowanie

Pamiętajmy, że najlepszą metodą na uniknięcie kradzieży wypożyczonego auta jest skuteczne zapobieganie ryzykownym sytuacjom i przewidywanie możliwości kradzieży. Jeżeli wypożyczamy auto wysokiej klasy, oczywiste jest, że nie powinniśmy parkować go na niestrzeżonym, osiedlowym parkingu. Należy wykazać się pewną dozą wyobraźni, aby potem nie żałować i nie narażać się na nieprzyjemności.

Źródło zdjęć: freepik.com

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ