Przygotuj się na sezon motocyklowy

To właśnie w ostatnich dniach marca rozpoczyna się sezon motocyklowy. W tym czasie odbywają się liczne zjazdy i imprezy, na które przybywają fani jazdy tym jednośladem. Warto odpowiednio przygotować się do sezonu motocyklowego, by te małe i większe podróże na dwóch kółkach odbywać w optymalnym komforcie, ale i przy zachowaniu należytego bezpieczeństwa.

Strój na motocykl

Według obowiązującego w Polsce prawa, zarówno kierujący motocyklem, jak i pasażer mogą poruszać się tym pojazdem mechanicznym, jeśli ich głowy zabezpiecza kask. Warto skupić nieco większą uwagę podczas wyboru konkretnego modelu. Kask powinien być zawsze nowy, istnieje ryzyko, że kupiony kask używany może być uszkodzony, a jego usterki nie są widoczne na zewnątrz. Takie wyposażenie nie będzie dobrze chronić głowy jadącego motocyklem. Kask musi być dobrze dopasowany wedle rozmiaru i posiadać ochronną szybkę z wywietrznikami.

Kask ochronny na głowę to jednak nie wszystko. Jak pokazuje oferta Motoklan, miłośnicy jazdy jednośladem o zawrotnych prędkościach, fani zwiększonej adrenaliny i uczucia wiatru we włosach, powinni nabyć znacznie więcej elementów podstawowego wyposażenia. Co ciekawe, na kompletny strój na motocykl można wydać nawet kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od jakości nabywanych akcesoriów.

Podstawą jest kurtka na motocykl, ewentualnie kombinezon. Kurtka będzie lepszym rozwiązaniem, kiedy na dworze panuje ładna pogoda i wysokie temperatury, kombinezon sprawdzi się, kiedy jest nieco chłodniej. Warto nabyć też ochraniacze oraz rękawiczki ochronne. Konieczne są specjalne buty motocyklowe, przydaje się również specjalna bielizna termoaktywna, która pozwala ogrzewać ciało i zapobiegać zbytniemu przegrzewaniu.

Dodatkowe akcesoria

Co ciekawe, oprócz podstawowego wyposażenia garderoby na motocykl, a trzeba przyznać, że najwięksi fani motocyklowych podróży posiadają nawet kilka różnych kompletów takich ubrań, przydatne stają się rozmaite gadżety, które zwiększają komfort jazdy tym jednośladem. Nawigacja GPS i specjalny uchwyt na smartfona i kamerkę to już standard, dokładnie tak samo jak radio czy zestaw słuchawkowy. Świetnie sprawdzają się też plecaki na motocykl, a nawet specjalne torby podróżne oraz kufry i sakwy.

Bez względu na wybór wyposażenia motocyklisty, należy zwracać szczególną uwagę na jakość nabywanych produktów. Jazda motocyklem może dostarczać ogrom przyjemności, nie da się jednak ukryć, że wiąże się ze znacznym ryzykiem. O ile nie można przewidzieć wszystkich sytuacji na drodze, to jednak udaje się kompleksowo zabezpieczyć i ochronić w razie niespodziewanego zagrożenia. Podstawą jest inwestycja w ubrania czy gadżety renomowanych firm, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Na terenie Polski bez problemu udaje się znaleźć sklepy z wyposażeniem dla motocyklistów, warto również korzystać z tych, które swoją ofertę prezentują w internecie. W sieci udaje się skompletować „wyprawkę” na motocykl w naprawdę atrakcyjnej cenie, z błyskawiczną dostawą pod wskazany adres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ