monitoring pojazdów

Chyba każdy zgodzi się z tym, że obecność niewielkich nadajników GPS, wprost zrewolucjonizowała cały system zarządzania flotami samochodów. To właśnie dzięki tym niewielkim urządzeniom, możemy bez najmniejszego problemu sprawdzić, gdzie w czasie rzeczywistym znajdują się pojazdy firmowe. W znaczący sposób zwiększa to bezpieczeństwo kierowców, jak również zmniejsza ryzyko kradzieży. Warto wiedzieć, że monitoring pojazdów, to także wiele innych przydatnych funkcji, które sprawiają że zarządzanie flotami samochodów jest znacznie efektywniejsze.

Lokalizacja pojazdu i historia przejazdów

Podstawą każdego systemu, który ma za zadane monitorowanie pojazdów są urządzenia GPS, które dają nam możliwość odczytania obecnej pozycji samochodu na mapie, ale również zapewniają jego śledzenie w czasie rzeczywistym. Kiedy nastąpi integracja z właściwym oprogramowaniem, możemy zapisywać trasy przejazdów każdego samochodu firmowego, który ma zainstalowany nadajnik. W ten sposób znacznie zwiększymy kontrolę na firmową flotą pojazdów. Każda osoba, która jest odpowiedzialna za zarządzanie samochodami, może w każdej chwili sprawdzić, czy wykorzystywane są tylko do celów firmowych, czy też dany pracownik używa ich również w celach prywatnych. Można tym samym zweryfikować efektywność pracy kierowco i na bieżąco wyznaczać im odpowiednie trasy. Co za tym idzie, monitoring pojazdów nie tylko znacząco wpływa na bezpieczeństwo, ale także na efektywność działania danych firm.

Monitoring pojazdów – zalety

Jeżeli wykorzystywany jest przez nas monitoring pojazdów, to dzięki niemu możemy na bieżąco sprawdzać, gdzie znajdują się w danym momencie poszczególne pojazdy. Jak również, daje nam on możliwość weryfikacji sposobu eksploatacji samochodów służbowych. To sprawia, że jesteś w stanie bardziej kontrolować pracowników, co ma niebagatelne znacznie. Ponadto, jeżeli monitoring GPS zostanie odpowiednio wdrożony, to znacznie zwiększy on bezpieczeństwo zarówno właściciela firmy, jak i samych pracowników.

Dodatkowe funkcjonalności systemu lokalizacji

Oczywiście podstawową funkcją systemu monitoringu pojazdów jest namierzanie za pomocą nadajnika GPS, ale specjalistyczne systemy bardzo często mają różne, ciekawe funkcje. Za przykład może posłużyć funkcja identyfikacji kierowców, która może się przydać szczególnie w firmach, gdzie z samochodów służbowych mogą korzystać różni pracownicy. Dzięki temu, jeżeli dojdzie do uszkodzenia pojazdu, czy też fotoradar zarejestruje przekroczenie prędkości, to wówczas nie będzie problemem wskazanie odpowiedzialnego kierowcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ