Klocki hamulcowe od polskiego producenta

Najwyższa sprawność układu hamulcowego to gwarancja bezpieczeństwa na drodze. Zaniedbanie kwestii związanych z wykorzystaniem sprawdzonych, renomowanych komponentów hamulcowych, może przyczynić się do wielu niebezpieczeństw w ruchu drogowym. Polscy konsumenci nie muszą już sprowadzać najlepszych części z zagranicy – obecny, rodzimy rynek części samochodowych sukcesywnie się rozwija. Polskie klocki hamulcowe spełniają takie same normy jakości, jak komponenty sprowadzane z krajów zachodnich. W czym tkwi ich fenomen i dlaczego warto postawić na polskie klocki i polskie tarcze hamulcowe?

Tarcze hamulcowe producent polski czy zagraniczny? Które lepsze?

Produkcja części do samochodów osobowych jest obecnie ujednolicona, wobec czego polskie zamienniki są jak najbardziej właściwym wyborem. Najważniejsze, by końcowy produkt, który będziemy montować w samochodzie, spełniał wszystkie wymogi producenta pojazdu. Ważna jest także homologacja części i dobra jakość wykorzystanych materiałów w toku produkcji. Tarcze powinny być odporne na ściskanie i działanie wysokich temperatur.

Muszą jednakowo zachowywać się zarówno w czasie gorącego lata, jak i mroźnej zimy. Otwory i rowki, umiejscowione w tarczach, powinny w realny sposób poprawiać bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Jednym z czołowych polskich producentów części do układów hamulcowych jest firma Breck. Od ponad 30 lat funkcjonuje ona na polskim rynku, a w ostatnich latach otworzyła się także ich firmowa, ultranowoczesna fabryka w Budzyniu. Dlaczego polskie firmy mogą skutecznie konkurować z zagranicznymi koncernami?

Klocki hamulcowe producent – dobra jakość i niska cena

Produkty polskie charakteryzują się niższą ceną w stosunku do zamienników z zagranicy. Wiele osób z tego powodu, unika kupowania rodzimych komponentów. Swój wybór tłumaczy „niepewnością jakości” i „podejrzanie niską ceną”. Jak się okazuje, nieco niższe wartości cenowe są absolutnie czymś normalnym i nie świadczą o gorszym standardzie wykonania komponentu. Polscy producenci klocków i tarcz hamulcowych nie muszą posiadać rozbudowanych systemów logistycznych, czy ogromnych hal przeładunkowych. To sprawia, że prowadzenie takiej działalności jest po prostu bardziej opłacalne.

Rodzimi producenci nie korzystają także z drogich kampanii reklamowych, kosztujących nierzadko wiele milionów złotych. Na tego typu działania marketingowe mogą pozwolić sobie jedynie najwięksi gracze, który koszty reklamowe wkalkulują w wydatki na działalność, np. podwyższając ceny poszczególnych produktów. Mit, jakoby polskie części były gorszej jakości, jest błędny. Obecnie standaryzuje się produkcję części do systemów hamulcowych na całym świecie, a głównym gwarantem dobrej jakości są certyfikaty i gwarancje, którymi polskie firmy chętnie się posługują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ