Kompendium wiedzy o dystansach do felg

Jeżeli planujesz założyć dystanse do felg, to najpierw powinieneś przeczytać kilka informacji, które pozwolą Ci uzyskać estetyczny i bezpieczny efekt. Właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym odpowiemy na pytania:

  • Czym są dystanse do felg?
  • Co daje montaż dystansów do felg
  • Jak dobrać dystanse do felg?

Odpowiedzi na te pytania sprawią, że będziesz umieć świadomie i bezpiecznie wybrać dystanse do felg w swoim aucie.

Czym są dystanse do felg?

Dystanse mają formę metalowych elementów w kształcie walca. Są montowane pomiędzy felgą a piastą. Ich zadaniem jest zwiększenie rozstawu kół, które uzyskuje się poprzez wysunięcie obręczy w stronę nadwozia.

Co daje montaż dystansów do felg?

Dzięki montażowi dystansów do felg charakterystyka nadwozia staje się o wiele bardziej dynamiczna. Dodatkowo felgi ulegają optycznemu powiększeniu. Większy rozstaw kół może zredukować przechyły nadwozia, co przełoży się na wzrost stabilności w trakcie prowadzenia auta. Jednocześnie musisz pamiętać, że założenie kół dystansowych powoduje zmianę geometrii zawieszenia. Dlatego po montażu dystansów koniecznie sprawdź i ewentualnie skoryguj geometrię.

Jak dobrać dystanse do felg?

Dobierając koła dystansowe, pamiętaj, aby po ich założeniu opony nie wystawały poza obrys nadkola. W przeciwnym razie ryzykujesz mandatem, a Twoje auto może nie przejść przeglądu technicznego. Skąd taki przepis? Otóż spod wystających kół mogą wydostawać się kamienie, których nie „wyłapie” nadkole. To stwarza niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg.

Jeszcze przed zakupem zmierz odległość pomiędzy krawędzią opony a obrysem nadkola. Weź też pod uwagę fakt, że koło podczas pracy amortyzatora musi mieć wystarczającą ilość miejsca, aby schować się we wnętrzu nadkola. Jeżeli źle dopasujesz koła dystansowe, to możesz doprowadzić do obcierania rantu opony.

Podstawowa forma kół dystansowych ma budowę przelotową. Ich montaż wykonuje się, stosując specjalne śruby o większej długości. Grubość takich kół dystansowych zazwyczaj nie przekracza 1,5 cm. Przy najcieńszych nie trzeba nawet stosować kołnierzy centrujących. Zakładając koła dystansowe, pamiętaj także o właściwym doborze śrub. Ze względu na długość powinny być one także bardziej wytrzymałe.

Jeśli chcesz zamontować dystanse o grubości powyżej 1,5 cm, to powinieneś postawić na modele montowane bezpośrednio do piasty. Dzięki temu będziesz mógł zastosować krótsze śruby i tym samym zredukujesz siły, które na nie działają. W produktach tego typu występują dwa warianty:

– dystanse z nagwintowanymi otworami do śrub,

– dystanse z wystającymi szpilkami.

Wybierając dystanse do felg, musisz także zwrócić uwagę na ich jakość. Koła dystansowe mają być solidnie i precyzyjnie wykonane. Słabe gwinty lub źle wycentrowane otwory znacznie obniżają bezpieczeństwo podczas jazdy.

Właśnie dlatego powinieneś skorzystać z oferty firmy Eibach. W sklepie eibach.pl znajdziesz wysokiej klasy koła dystansowe, dzięki którym uzyskasz efektowny wygląd auta. Jednocześnie produkty oferowane przez firmę Eibach cechują się wysoką jakością wykonania, co przekłada się na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ