Gdzie szukać tanich opon

Konieczność wymiany opon nigdy nie budzi entuzjazmu właścicieli samochodów. Niezależnie od tego, czy mówimy o wymianie opon letnich na zimowe, czy też o zakupie nowego kompletu ogumienia, perspektywa zbliżających się wydatków potrafi skutecznie zepsuć humor. Dziś podpowiemy gdzie kupować opony, by nie zbankrutować, a jednocześnie zagwarantować sobie i innym odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Co wpływa na zużycie ogumienia?

O tym, że opony stanowią jeden z najważniejszych elementów stojących na straży bezpieczeństwa podróżowania, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, równie oczywisty jest fakt szybkiego zużywania się ogumienia. Najczęściej konieczność wymiany łączymy z wartością przebiegu, czyli ilością przejechanych kilometrów. Nie jest to wymierna wskazówka, nawet fachowcy nie są zgodni i podają różne wartości, najczęściej rozpięte między 40 000 a 100 000 kilometrów. Skąd tak duże rozbieżności? Przebieg ma oczywisty wpływ na kondycję opon, jednak to nie on ma największe znaczenie. 

Istotnych jest wiele czynników. Do kluczowych należy styl jazdy, tu zawsze agresywne prowadzenie będzie oznaczało przyspieszone zużycie. Ważny jest też stan dróg oraz kondycja zawieszenia. Wszelkie nieprawidłowości w układzie zawieszenia mogą w konsekwencji prowadzić do nierównego wyeksploatowania bieżnika, co w szybkim tempie potrafi zdyskwalifikować oponę. Jednak nawet prawidłowo eksploatowany pojazd przemieszczający się po drogach o dobrej nawierzchni z czasem domaga się inwestycji w nowe gumy. Zgodnie z prawem należy to zrobić, zanim wysokość bieżnika spadnie poniżej minimum. Dla opon letnich wartość krytyczna to około 3 mm, w przypadku opon zimowych to 4,5 mm.

Szybko, sprawnie i niedrogo

Obecnie nie ma żadnego problemu z dostępem do opon. Dostępne są one w dowolnych rozmiarach, a każdy z czołowych producentów oferuje kilka linii produktów o charakterystyce dostosowanej do indywidualnych potrzeb użytkownika i rodzaju pojazdu. Kłopot stanowi cena. Teoretycznie najtańszym sposobem na zakup opon jest skorzystanie z portali aukcyjnych lub sprzedażowych i kupno egzemplarzy używanych. Oszczędność jest w tym wypadku jedynie pozorna. W najlepszym wypadku odroczymy na krótko konieczność zakupu produktów o dobrej jakości, w najgorszym narazimy na niebezpieczeństwo siebie oraz innych użytkowników dróg. To się zwyczajnie nie opłaca. Podobnym ryzykiem obarczony jest zakup opon z niepewnego źródła. Czy to oznacza, że tanie opony nie istnieją?

O tym, że jest inaczej, przekonuje oferta firmy Tire Expert, będącej renomowanym sprzedawcą opon do samochodów osobowych, ciężarowych, a także przeznaczonych do użytku w sprzęcie specjalistycznym, takim jak na przykład maszyny budowlane lub rolnicze. Opony samochodowe najtaniej kupimy, korzystając z wygodnego sklepu internetowego, dostępnego na stronach wspomnianej firmy. Intuicyjny system wyszukiwania do minimum skraca czas potrzebny na odnalezienie produktu przeznaczonego dla naszego pojazdu, a różnorodne metody płatności w połączeniu z korzystnymi warunkami dostawy sprawią, że całą transakcję przeprowadzimy, nie wstając z domowego fotela. Prościej i taniej po prostu się nie da!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ