Leasing konsumencki

Wiele osób, które poszukują dla siebie nowoczesnego i komfortowego auta uważa, że jedyną możliwością finansowania zakupu jest zaciągnięcie kredytu. Leasing wciąż kojarzy nam się bowiem przede wszystkim jako rozwiązanie dla firm. To błąd. Musimy bowiem mieć świadomość, że istnieje także leasing konsumencki, który skierowany jest do osób prywatnych, nie posiadających działalności gospodarczej.

Czym jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki, jak sama nazwa wskazuje jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób prywatnych, nie prowadzących działalności gospodarczej. Łączy on w sobie cechy kredytu i dzierżawy samochodu. Podczas trwania umowy leasingowej osoba, która się na nią decyduje nie jest właścicielem auta. Jednakże po jej trwaniu może je wykupić lub zdecydować się na przedłużenie leasingu lub podpisanie nowej umowy na inny pojazd. Podczas trwania umowy leasingobiorca musi płacić miesięczne raty za użytkowanie auta.

Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Leasing konsumencki ma wiele zalet. Przede wszystkim jest mniejszym obciążeniem niż kredyt bankowy, ponieważ raty jakie musimy płacić bywają znacznie niższe. Poza tym jest to usługa dostępna bez zbędnych formalności, całkowcie bezpieczna oraz dająca nam możliwość wymiany pojazdu na nowy po zakończeniu umowy.

Zainteresowanie leasingiem konsumenckim rośnie

Jak widać, rozwiązanie to ma wiele zalet. Nie dziwi więc, że rynek usług leasingowych w naszym kraju już od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Rośnie popularność nie tylko leasingu dla firm, ale również dla osób prywatnych, które przekonały się, że jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, które daje nam sporo możliwości a jednocześnie nie musi stanowić obciążenia domowego budżetu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o leasingu konsumenckim odwiedź stronę https://paniala.pl/wiedza/leasing-konsumencki/.

Podsumowując, jeśli nie posiadasz własnej firmy ale marzysz o tym by móc każdego dnia jeździć komfortowym autem dopasowanym do twoich potrzeb leasing konsumencki jest doskonałą alternatywą dla kredytów. Przekonało się o tym już wiele zadowolonych osób, które zdecydowały się na skorzystanie z tego rozwiązania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ