Zaoszczędź na utrzymaniu samochodu

Posiadanie samochodu jest prawdopodobnie jednym z największych wydatków osobistych i chociaż zawsze będzie to rzecz dość poważnie obciążająca rodzinny budżet

Posiadanie samochodu jest prawdopodobnie jednym z największych wydatków osobistych i chociaż zawsze będzie to rzecz dość poważnie obciążająca rodzinny budżet, istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie dużych pieniędzy na kosztach związanych z samochodem. Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzjajów finansów osobistych, im więcej nawyków oszczędnościowych nabędziesz teraz, tym więcej zaoszczędzisz pieniędzy w szerszej perspektywie. O ile potencjalne oszczędności będą się znacznie różnić w zależności od osobistej sytuacji, oto niektóre z najlepszych sposobów, od których można zacząć oszczędzać na kosztach samochodu.

Zaoszczędź na utrzymaniu samochodu

Po początkowym zakupie masz do dyspozycji koszt ewentualnej miesięcznej płatności za parking, składki na ubezpieczenie i benzynę. Jeśli kupisz pojazd dobrej jakości i będziesz go utrzymywał w dobrym stanie przez kilka lat, to niewątpliwie poniesiesz również koszty utrzymania samochodu, konserwacji itd. Ale są tu również możliwości oszczędzania pieniędzy:

Wymień filtr oleju i oleju w samochodzie co około 5000 km, niezależnie od tego, jak często poleca to zrobić instrukcja użytkownika. Częste zmiany oleju są najważniejszym czynnikiem przedłużającym żywotność silnika, a kosztują dużo mniej, niż naprawa lub wymiana silnika.

Sprawdzaj filtr powietrza w samochodzie raz w miesiącu. Brudny filtr skraca żywotność silnika i zmniejsza przebieg benzyny nawet o 10%. Możesz wyczyścić filtr, wyjmując go i dmuchając go wężem powietrznym, lub możesz go wymienić.

Użyj opon radialnych ze stalową linką. Może to zwiększyć oszczędność benzyny nawet o 10% rocznie.

Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach. Możesz wydac więcej pieniędzy na benzynę, jeśli twoje opony są niedopompowane.

Dodaj tysiące kilometrów do życia swoich opon, jeżdżąc raz w roku do spejcalistycznej stacji na geometryczne utawienie kół. Oprócz zniszczenia bieżnika, niewłaściwie wyważone opony mogą zniszczyć amortyzatory i uszkodzić układ zawieszenia, prowadząc do zwiększenia wydatków.

Sprawdzaj regularnie poziom płynu. Niski poziom wody w baterii skraca żywotność baterii. Sprawdź również płyn chłodzący, płyn do przekładni automatycznej oraz płyny hamulcowe i sprzęgła.

Zaoszczędź na paliwie

Podczas gdy z pewnością nie możesz negocjować lepszych cen paliwa w sposób, w jaki możesz wynegocjować cenę zakupu samochodu, możesz podjąć kroki w celu zmniejszenia ogólnych wydatków na paliwo. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić.

Podczas tankowania nie należy „dopełniać zbiornika”. Część paliwa może się przepełnić, gdy rozszerzy się w słońcu lub jeśli zaparkujesz na wzgórzu.

Zaoszczędź dzięki sposobowi jazdy

Oto kilka wskazówek, jak zaoszczędzić trochę pieniędzy na wydatkach związanych z docieraniem z punktu A do punktu B:

Zabieraj pasażerów. Podwożąc do pracy znajomego możesz podzielić sie kosztami benzyny i zaoszczedzic realne sumy co miesiąc. Dzielenie się jazdą z dwoma innymi osobami zwiększa twoje oszczędności jeszcze bardziej. Jeżdżąc raz twoim autem, a raz autem kolegi, oprócz oszczędności na benzynie, można zaoszczędzić na kosztach utrzymania i zużyciu samochodu.

Niekorzystne nawyki jazdy mogą podwoić zużycie paliwa. Rozwijaj nawyki oszczędzania paliwa, takie jak: (1) zawsze przyspieszaj delikatnie; (2) obserwuj ruch przed tobą, abyś mógł przewidywać spowolnienia i unikać postojów; (3) podjeżdżaj do korków, podnosząc stopę z pedału gazu, zamiast zbliżać się do pełnej prędkości i wciskając hamulec w ostatniej chwili. Aby przyspieszyć do normalnej prędkości z pełnego zatrzymania, potrzeba 20% więcej gazu niż z 10km godzinę; (4) nie jedź zbyt szybko ani zbyt wolno.

Nie rozgrzewaj samochodu, pozwalając mu pracować bezczynnie. Silnik rozgrzewa się szybciej podczas jazdy, niż podczas biegu jałowego, a na biegu jałowym marnuje niepotrzebnie paliwo.

Oszczędzaj paliwo, łącząc załatwianie spraw w jedną podróż i unikaj cofania się, gdy tylko jest to możliwe.

Zaoszczędź pieniądze tnąc ceny orignalnych części Vw

Z pewnością ucieszy cię wiadomość, że teraz w ramach programu Nora, ceny oryginalnych części Vw spadają nawet do 40%. Następnym razem, gdy spotkasz się ze swoim mechanikiem, poinformuj go o możliwości zakupienia tańszych części. Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i poznaj szczegóły oferty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ