Myjnia Łódź

Podobnie jak w wielu innych miastach, w wojewódzkim mieście, jakim jest Łódź myjni znajdziemy, jak to mówią, „do wyboru do koloru”. Musimy tylko dokładnie określić nasze preferencje. Jak to zrobić, zapytacie? Nic prostszego… Oczywiście zadając samemu sobie odpowiednie pytania…

Właściwie zadane pytania

Czy wolimy by ktoś wykonał brudną robotę za nas i troskliwie zajął się naszym autkiem na wysokim poziomie? A może jesteśmy wyznawcami poglądu, „jeśli coś ma być zrobione dobrze, zrób to sam” i nie ufamy nikomu – przynajmniej na tyle, a powierzyć mu nasz drogocenny skarb, jakim nierzadko dla wielu z nas (zwłaszcza jeśli chodzi o przedstawicieli płci męskiej) jest ukochany, wypieszczony samochód? A być może wolimy zarówno nie napracować się zbytnio, ale przy tym nie wydać zbyt dużo pieniędzy na umycie naszego samochodu? Odpowiadając sobie na te pytania możemy dokonać wyboru rodzaju myjni (Łódź oferuje ich wiele): odpowiednio ręcznej, samoobsługowej lub automatycznej. Ta pierwsza jest oczywiście najdroższa, druga najtańsza, zaś trzecia pod względem cenowym plasuje się mniej więcej po środku.

Myjnia Łódź
Jaką myjnię wybrać

Myjnie w Łodzi, jak zresztą w każdym mieście, nietrudno jest znaleźć Ale jak wybrać „tę jedyną” najbardziej odpowiednią dla naszego auta i oczywiście dla nas? Myjnia automatyczna jest dobra dla tych, którzy nie chcą sobie brudzić rąk ale jednocześnie nie uśmiecha im się wydawanie na tę usługę fortuny. Należy jednak pamiętać, że szczotki czyszczące nasz samochód mogą czasami uszkodzić lakier. Na przeciwległym biegunie, głównie pod względem cenowym, znajdują się myjnie ręczne, w których naszym samochodem zajmują się ludzie – profesjonaliści z profesjonalnym sprzętem. Zupełnie inna bajką są natomiast bezdotykowe myjnie bezdotykowe, które wymagają od kierowcy odrobiny fizycznego wysiłku.
Częste mycie naszego samochodu jest niewątpliwie najlepszym sposobem na uchronienie lakieru naszego auta przed matowieniem a karoserii przed korodowaniem, czyli inaczej mówiąc rdzewieniem. Brud, błoto, opady deszczu, a także wszechobecne w miastach ptactwo stanowią poważne niebezpieczeństwo dla zewnętrznej powłoki naszego autka. Za „urządzanie prysznica” naszemu pojazdowi w miejscu do tego nie przeznaczonym, grozić mogą całkiem poważne finansowe konsekwencje, nie warto więc ryzykować. Tym bardziej, że w większości miast Polski znaleźć możemy liczne i wcale nie tak drogie jak by się mogło wydawać myjnie. Łódź nie odbiega pod tym względem zbytnio od innych miast naszego kraju, wierzcie mi na słowo. A jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie… Od czego macie internet?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ